У Сумському слідчому ізоляторі “забили” на туберкульозників

За результатами проведення прокуратурою перевірки у Державній установі «Сумський слідчий ізолятор» з питань запобігання та своєчасного виявлення фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження з особами, які тримаються під вартою, виявлено ряд порушень вимог діючого законодавства.

Так, адміністрація установи не дотримується вимог щодо надання медичної допомоги ув’язненим та засудженим. Зокрема, не забезпечено проведення туберкулінодіагностики ВІЛ-інфікованих і хворих з підозрою на туберкульоз, не запроваджено практику поміщення хворих на заразні форми туберкульозу до спецпалат тощо.

Крім того, встановлено порушення вимог щодо роздільного тримання ув’язнених. А саме утримання осіб, які притягуються до відповідальності за злочини середньої та невеликої тяжкості, спільно з іншими, які притягуються до кримінальної відповідальності за тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також тримання раніше не судимих осіб з раніше судимими.

Також потребують поліпшення умови тримання взятих під варту осіб в окремих камерах зазначеної установи. Разом з цим у камерах виявлено речі, використання та зберігання яких заборонено.

Як повідомив прокурор відділу прокуратури Сумської області Костянтин Хярм, з метою усунення виявлених порушень на адресу адміністрації Державної установи «Сумський слідчий ізолятор» внесено документ реагування.

Поділитися в соціальних мережах