У Суми повертають скасовані зупинки приміських поїздів

Як відомо, з 17 листопада Сумська дирекція залізничних перевезень скасувала зупинки приміських поїздів у Курському мікрорайоні та на вул. Героїв Крут (58-й кілометр), попередивши, що найближчим часом поїзди перестануть зупинятися також на «Басах», «Суми-Товарній» і «Олдиші».

Як і слід було очікувати, це викликало широкий громадський резонанс, і сумчани, які живуть у віддалених районах обласного центру, стали масово звертатися до міської влади з проханням вирішити цю проблему. Проблема ж полягає в тому, що місто відмовилося виплачувати залізниці компенсацію за перевезення пільговиків, через що залізничники й вирішили скасувати зупинки, щоб заощадити на дизельному паливі, яке витрачається на зупинку і розгін складу.

Нагадаємо: питання про виділення з міськбюджету 3,6 млн грн на компенсацію за проїзд пільговиків у залізничному транспорті приміського сполучення розглядалося на засіданні планово-бюджетної депутатської комісії Сумської міськради 27 жовтня. Однак члени комісії проголосували категорично проти, обґрунтувавши своє рішення двома основними аргументами. Перший – у цьому році місту і так вже довелося виділити зі свого бюджету більше 16 млн грн на забезпечення гарантованих державою пільг, у тому числі – на пільговий проїзд авто- і електротранспортом. Другий – більшість тих, хто регулярно користується приміськими поїздами, є жителями районів області, а не Сум, тому, на думку депутатів, місто не повинно виділяти гроші на їх пільговий проїзд зі свого бюджету.

Однак ситуація зі скасуванням приміських зупинок змусила депутатів змінити своє рішення. На останній сесії міськради 30 листопада вони внесли зміни в міськбюджет поточного року, виділивши залізниці 1,35 млн грн компенсації. Хоч це і не вся сума, яку озвучували залізничники, але вона їх, як видно, влаштувала. Мер Олександр Лисенко запевнив, що із Сумською дирекцією залізничних перевезень досягнуто домовленості про те, що після прийняття міськрадою рішення про виділення коштів скасовані приміські зупинки будуть відновлені.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах