У центрі міста замість клумби зробили город

Уже давно надворі тримається тепла погода, усе розквітло й позеленіло, от тільки в центрі Ромен досі чорною плямою майоріє перекопана клумба. На доволі жалюгідному фоні проводилися на Алеї слави травневі свята, а організаторам установлення Стели пам’яті навіть довелося власноруч розбивати грудки на “ріллі”. Хто й навіщо надумав перекопати газон та чи понесуть відповідальність за вчинок і за зіпсований настрій багатьох роменців – далі.

Усе місто є свідком того, що вже чи не місяць ніяк не вдається облагородити ділянку на Алеї слави. Газон перекопали, от тільки посадити нічого не посадили, тож чорний клаптик землі так і залишився потроху заростати бур’янами. Занедбана ділянка зіпсувала не один захід та настрій не однієї людини. Перед відкриттям Стели пам’яті загиблим землякам-“атовцям” організатори, намагаючись хоч якось причепурити  клумбу, самотужки розбивали грудки. Комусь до перекопаної “грядки”, може, і байдуже, а хтось від сорому за місто червоніє.

Немає в Ромнах такої посади, як ландшафтний дизайнер, тому піклуватися про “зелені” території міста доводиться працівникам житлово-комунального господарства. Так, Комунальне підприємство “Комбінат комунальних підприємств” Роменської міськради опікується обслуговуванням наявних квітників та покосом трави в місті, оскільки виграло тендер. Саме це підприємство й “навело лад” на Алеї слави.
Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Євгеній Лузан розповів: “При облаштуванні нових об’єктів, у тому числі квітника в центрі міста (!), спочатку виконується планування та проектування, усі питання узгоджуються й тільки потім слід приступати до виконання робіт!  Наскільки відомо зі слів начальника УЖКГ Миколи Губки, доручення на облаштування квітника він не надавав, а ініціатива перетворення газона в клумбу виходила повністю від директора “ККП”.

Та починалося все з добрих нібито намірів. Як розповів керівник “Комбінату” Олег Стогній, ділянку планували облаштувати багаторічними квітами й іншими рослинами. Уже й із дизайнерами, запевнив Олег Анатолійович, домовилися. Та чи не в останні дні перед запланованими роботами звернувся пан Стогній до головного архітектора міста Юрія Литвиненка, так би мовити, за порадою. За словами останнього, згідно з планом проекту «Алея слави», на ділянках не повинно бути барвистих квіткових насаджень. Я пояснив, що основні елементи Алеї слави – це фотографії загиблих. Усе інше – це додаткові атрибути, які не повинні відволікати від основної теми,” – розповів Юрій Анатолійович. Цього ж директором “Комбінату” враховано не було, не надав Олег Стогній навіть ескізу майбутньої клумби.

Відтак, працівники комунального підприємства клумби все одно скопали, щоб позбутися бур’яну, та потруїли від нього землю. А це, говорить Олег Стогній, відтягує процедуру посіву трави ще як мінімум на два тижні. Та й далі, запевнив Олег Анатолійович, чекає проблема – для подальшого поливу машин немає, тому за допомогою будуть звертатися до Роменського будинку культури.

“Звинувачувати когось зарано, та, оскільки питання набуло суспільного резонансу, ігнорувати його не можна, – говорить Євгеній Лузан. – Тому буде проведено службове розслідування, в результаті якого й стане зрозуміло, чи то архітектор пізно розповів про головну задумку “Алеї слави”, чи начальник УЖКГ не скоординував роботи по утриманню квітників та зелених насаджень, чи директор “ККП” поквапився. Ділянці ж у максимально короткий термін намагатимемося надати естетичного вигляду”.

Джерело: novpoglyad.com.ua

Поділитися в соціальних мережах