У Веселому Гаю вчора було невесело

Упродовж 23 травня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили артснаряд і мінометну міну. Крім того, населення знайшло ще 4 артснаряди. Вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни були виявлені на території Сумського та Охтирського районів.

Зокрема, роменські піротехніки знешкодили у спеціально відведеному місці шляхом підриву 76-мм артилерійський снаряд і 82-мм мінометну міну. Артснаряд напередодні у с. Веселому Гаю Охтирського району виявив, випасаючи свійську тварину у полі, місцевий мешканець. Знахідка лежала на відстані 500 м від житлових будинків. Міну у с. Чернеччині Охтирського району знайшов місцевий житель у р. Ворсклі за 10 м від берега.

Цього ж дня о 10:50 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілих металевих предметів неподалік с. Токарів Сумського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідки – це три 76-мм артилерійські снаряди. Їх знайшов місцевий мешканець під час прогулянки у лісі на відстані 4 км від житлових будинків.

А вже о 16:05 на лінію екстреного виклику «101» надійшла інформація про виявлення підозрілого предмету поблизу с. Стецьківки Сумського району. Як з’ясувалося, знахідка – це 122-мм артснаряд. Його знайшов під час випасання великої рогатої худоби на лузі місцевий житель на відстані 10 м від овочесховища.

В обох випадках на місцях виявлення вибухонебезпечних предметів виставлено охорону та надано заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Дії ж громадян при виявленні вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Поділитися в соціальних мережах