Житель Сумщини сплатить 51 гривню штрафу за бійку в центрі міста
У Сумах — ДТП на Білопільському шляху (фото)
У Шостці підпалили двері квартириФОТО
На Сумщині поліцейські розшукали безвісти зниклих молоду жінку та двох її малолітніх дітейФОТО
У Сумах судитимуть чоловіка за знущання над сестрою
36-й шляхо-відновлювальний полк отримав почесне найменування «Конотопський»
ДТП на проспекті Лушпи скоїв п’яний іноземецьФОТО
На Сумщині у росіянина вилучили боєприпаси
Сумщина перебуватиме під впливом антициклону
У Середино-Будському районі на Сумщині для дитини-сироти придбано квартиру
Кролевецька громада отримала у власність землі сільгосппризначення за межами населених пунктів
У Сумах провели в останню путь померлого на сході України бійця
На Сумщині автомобіль збив бетонний стовп (фото)
В Охтирці ліквідували загоряння колишньої котельні
Склад Шосткинської міської ради оновився на 70%
На Сумщині вбили жінку
У Сумах — ДТП на пр. Лушпи (фото)
У Сумах на зупинці пограбували жінку
Коли розгладять «спотикач» на вул. Харківській?
Подарунок від родича з України підвів росіянина під кримінал (фото)
Сумські сапери розміновують Донбас
У рамках реалізації програми «Велике будівництво» на Сумщині повністю завершені ремонтні роботи в школах
У Сумах стартували два чемпіонати України з індорхокеюВІДЕО
Суд щодо загибелі немовляти у сумському ліфті: слухали потерпілих
Сумські студенти вибороли гран-прі «Слобожанської осені»
У Сумах ледь не згорів житловий будинокВІДЕО
У Сумах камера зафіксувала злочинця, який обікрав баристуВІДЕО
У Сумах «відзначився» хлопець, який лише кілька місяців тому отримав водійське
Співробітниця Сумської ОДА розповіла, як перехворіла на COVID-19: «Від усіх пацієнтів я хочу сказати медикам «дякую»»
На Сумщині — ще 1 229 одужань від коронавірусу

У відомому супермаркеті на Сумщині продавали фальсифікат масла

Головне управління звернулось до правоохоронних органів з приводу реалізації в мережі супермаркетів ТОВ «ЕКО» фальсифікату масла виробництва ТОВ «Вівальді Д»

Сьогодні якість молочних продуктів в українських магазинах бажає кращого. Так, в Україні лідером серед фальсифікованих продуктів харчування традиційно стало масло. Через дороговизну та дефіцит молока виробники вдаються до хитрощів та замінюють корисні дорогі продукти тваринного походження на дешеві рослинні замінники у вигляді пальмової олії. Пальмову олію отримують з плодів і листя олійної пальми. Продукт надзвичайно дешевий, але небезпечний для організму людини. В силу високої температури плавлення (38-40 °C) пальмовий жир при вживанні всередину не засвоюється повністю. Він перетворюється на щось на зразок пластиліну і накопичується на стінках судин. В результаті цього людина отримує цілий букет захворювань, починаючи від атеросклерозу, порушення обміну речовин, закінчуючи злоякісними пухлинами.

Враховуючи зазначене, протидія реалізації фальсифікованого масла є пріоритетною в роботі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Під час проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у ТОВ «ЕКО» за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Привокзальна, 19 з 13.07.2020 по 15.07.2020 інспекторами Шостинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було встановлена реалізація масла солодковершкового «Селянське» (фасоване) кашована фольга, 200 г, 73%, виробництва ТОВ «Вівальді Д» (юридична адреса: проспект Науки, 42/1, корп. 10, офіс 17, м. Київ; адреса потужностей виробництва: вул. Гагаріна, 68, смт. Нова Ушиця, Хмельницька область) яке викликало обґрунтовану підозру, а саме:

  • масло солодковершкове, вага 200 г, 73% жирності за ціною 24,90 грн.;
  • продукт загорнутий в упаковку таким чином, що не дозволяє прочитати всю наявну інформацію.

Враховуючи зазначене та на підставі звернення інспектора Шостинського міськрайонного управління Головного управління, Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було прийнято рішення про позаплановий відбір зразків масла щодо якого виникла підозра у відповідності до ст. 14 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у цілях державного контролю.

За результатами дослідження в Сумській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби було виявлено наявність стороннього (немолочного) жиру, а саме тригліцеридів, масова частка якого масла складає 100 %, що свідчить про відверту фальсифікацію відповідної продукції.

Відповідно до ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове» масло виробляють тільки з вершків або продуктів перероблення коров’ячого молока, яке має притаманний йому смак, запах та пластичну консистенцію. Згідно з п. 5.3.5 ДСТУ 4399:2005 не дозволено застосовувати будь-які жири та вершки, окрім тих, що отримані з коров’ячого молока.

Згідно п. 27 ч.1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» фальсифікована продукція – це зокрема продукція, виготовлена з порушенням технології. Відповідно до висновку Верховного суду в постанові від 26 лютого 2020 року у справі № 910/5744/18 фальсифікація – це надання товарам такого вигляду, за якого вони можуть бути ідентифіковані як ті, за які вони видаються.

Зважаючи, що фальсифіковане масло є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання, Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було прийнято рішення від 21.07.2020 про вилучення масла з обігу у ТОВ «ЕКО» за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Привокзальна, 19, яке було направлено суб’єкту господарювання. На вимогу Головного управління ТОВ «ЕКО» повернуло постачальнику ПП «Дживальдіс» 254 пачки масла солодковершкового «Селянське», загальною вагою 50,8 кг.

З метою виявлення вказаного фальсифікованого масла в інших супермаркетах мережі ТОВ «ЕКО» Головним управлінням було направлено листи до міськрайонних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області щодо з’ясування наявності масла солодковершкового «Селянське» виробництва ТОВ «Вівальді Д» у супермаркетах ТОВ «ЕКО», розташованих на підконтрольній їм території та вжиття заходів реагування у тому числі забезпечення вилучення з обігу.

Крім того, про факт виявленого порушення було повідомлене Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та центральний офіс ТОВ «ЕКО» для вжиття заходів по недопущенню реалізації фальсифікованого масла.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області було організовано позаплановий захід ТОВ «Вівальді Д» за адресою: вул. Гагаріна, 68, смт. Нова Ушиця, Хмельницька область у ході якого було встановлено, що дане підприємство не провадить свою господарську діяльність за даною адресою.

Враховуючи те, що маркування є різновидом супровідних документів до харчового продукту тому відповідно до примітки до статті 358 КК України воно вважається офіційним документом, оскільки є матеріальним носієм інформації, що посвідчує факти щодо якості та безпечності харчових продуктів. ТОВ «Вівальді Д» ввели в оману споживачів та зловживали їх довірою, що свідчить про шахрайське заволодіння грошовими коштами в зв’язку з реалізацією фальсифікованої продукції.

Реалізація мережею супермаркетів ТОВ «ЕКО» фальсифікованого солодковершкового масла «Селянське», виробництва ТОВ «Вівальді Д», свідчить про наявність складу злочину в діях посадових осіб постачальника – ТОВ «Вівальді Д», передбачені ст. 190 КК України (шахрайство) та ст. 358 КК України (підроблення офіційних документів) та неналежний контроль за якістю продукції, що реалізовується споживачам з боку керівництва ТОВ «ЕКО».

З урахуванням високої ймовірності того, що зазначене фальсифіковане масло постачалось та реалізовувалось не лише на території Сумської області та з метою притягнення до відповідальності винних осіб, відділом правового забезпечення Головного управління було підготовлено та направлено повідомлення до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора України та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо перевірки складу злочину в діях ТОВ «Вівальді Д», передбаченого ст. 190 та ст. 358 КК України та перевірку наявності складу злочину в діях посадових осіб ТОВ «ЕКО», передбаченого ст. 190 та 367 КК України.

У своїх листах Головне управління просило правоохоронні органи в межах досудового розслідування перевірити:

  • обсяги виробництва, реалізації та шляхи постачання фальсифікованого масла ТОВ «Вівальді Д»;
  • докази повернення масла виробництва ТОВ «Вівальді Д» постачальнику або його утилізації, яке було одержано мережею магазинів ТОВ «ЕКО» після одержання інформації від органів Держпродспоживслужби щодо результатів лабораторних досліджень;
  • наявність фактів реалізації фальсифікованого масла в мережі магазинів ТОВ «ЕКО» виробництва ТОВ «Вівальді Д» після одержання інформації від органів Держпродспоживслужби щодо результатів лабораторних досліджень;
  • пов’язаність посадових осіб ТОВ «ЕКО» з ТОВ «Вівальді Д»;
  • проведення вхідного контролю та лабораторних досліджень ТОВ «ЕКО» масла, яке надходить в реалізацію;
  • обізнаність ТОВ «ЕКО» зі складом масла ТОВ «Вівальді Д».

Про результати розгляду поданих звернень до правоохоронних органів з приводу реалізації фальсифікованого масла в мережі магазинів ТОВ «ЕКО» Головне управління повідомить додатково.

Поділитися в соціальних мережах
Верховная Рада поддержала легализацию в Украине криптовалюты
Кабмин определился, каким будет карантин в Украине после ограничений выходного дня
Лига чемпионов: Где сегодня смотреть матч «Ювентус» — «Динамо»?
«Максимум 6 лет»: Илон Маск назвал дату, когда первый землянин высадится на Марс
От коронавируса умер актер Борис Плотников, сыгравший доктора Борменталя в «Собачьем сердце»
Украинка стала лучшим дирижером Германии в 2020 году
Минцифры заплатит миллион гривен хакерам, которые взломают «Дию»
Во Франции для эвакуации из квартиры мужчины весом в 300 кг разобрали фасад домаВІДЕО
Сингапур первым в мире разрешил продавать искусственную курятину
Рада запретила продавать электронные сигареты украинцам до 18 лет. Штраф — до 24 тысяч
Идут нарасхват. В России выпустили елочные игрушки в масках от Covid-19.ФОТО
Более 40 млн людей в мире живут в рабстве – ООН
Трагедія у Жовківській лікарні: комісія оприлюднила попередні висновки
На кукурузном поле в Сербии археологи нашли почти нетронутую стоянку древнеримского легиона
Данные на 2 декабря. Число зараженных коронавирусом в Украине выросло на 13 141 человека
«Шахтёр» второй раз за сезон победил мадридский «Реал» в Лиге Чемпионов
Вчора
Рада проголосувала за відтермінування обов’язкових касових апаратів для ФОПів
Локдаун в Украине будет 100%, его введут в декабре или после Нового года — Данилов
Богдан у Гордона, Лолита и Дудь, опарыши едят бургер. Что смотрели украинцы в 2020 году на YouTube
Меркель предупредила о приближении третьей волны коронавируса в Германии
У «лысого из Квартала» подтвердился коронавирус. Он лечится дома салом и красной икройФОТО
Рада поддержала законопроект о декрете для мужчин
В Україні зросли прожитковий мінімум та мінімальна пенсія
Известный врач-инфекционист Голубовская госпитализирована с Covid-19
В каком цвете встречать Новый год 2021: примеры образов для женщин и мужчин
Канада запретила въезд иностранцам в страну еще на два месяца
С 1 января украинцам официально разрешат менять имя и отчество
В Ивано-Франковске водитель маршрутки поставил в салоне десяток табуреток, чтобы избежать штрафаФОТО
10 советов астрологов, как правильно подготовиться к новому году. Лунный календарь на декабрь 2020
Лига чемпионов: Где сегодня смотреть матч «Шахтер» — «Реал»?