У “Євробазарі” провели флешмоб проти зарплат у конвертах

У Сумах пройшов флешмоб із питань оформлення трудових відносин із найманими працівниками. Фахівці Управління Держпраці у Сумській області роз’яснювали підприємцям, які провадять свою діяльність на території ТЦ «Євробазар», вимоги трудового законодавства України.

У ході флешмобу фахівці Держпраці ознайомили підприємців із основними обов’язками роботодавців, встановленими діючим законодавством. Особливу увагу учасники заходу звернули на обов’язковість офіційного оформлення трудових відносин із найманими працівниками, на своєчасність виплати заробітної плати, а також забезпечення мінімальних гарантій, встановлених законодавством.

До обговорення вимог трудового законодавства долучилися й працівники магазинів торгівельного центру. Адже згідно ст. 43 Конституції України кожен громадянин України має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Працівникам фахівці Держпраці надали роз’яснення стосовно нормальної тривалості робочого часу й права на одержання щорічної оплачуваної відпустки.

На завершення учасники заходу проаналізували відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю, у разі фактичного допуску до роботи працівника без оформлення з ним трудового договору.

fleshmob1-1

fleshmob1-3

fleshmob1-2

Поділитися в соціальних мережах