“Укрзалізниця” виграла суд з агролігоспом

До Господарського суду Сумської області надійшов позов від ПАТ “Укрзалізниця” до відповідача – Лебединського дочірнього агролісогосподарського підприємства про стягнення 68 тисяч гривень за неправильно зазначену масу вантажу. У свою чергу представник відповідача подав до суду клопотання про зменшення розміру штрафу до двократного розміру.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, суд встановив, що в листопаді 2017 року зі станції Лебединська Південної залізниці «Лебединський агролісгосп» відправляв вагон вантажу на станцію Молочанськ Придніпровської залізниці. Маса вантажу, яка була вказана в актах, виявилася на 6400 кг більше, ніж вказано в накладній. З огляду на різницю між масою вантажу, позивач на підставі статей 118, 122 Статуту залізниць України зажадав стягнути з відповідача штраф за невірно зазначену в перевізних документах масу вантажу в п’ятикратному розмірі.

Згідно з вимогами чинного законодавства та Статуту залізниць України, вантажовідправники також несуть відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності або неповноти відомостей, зазначених ними у накладній. Залізниця має право перевірити правильність цих відомостей, а також періодично перевіряти кількість та масу вантажу, зазначену в накладній. Тому суд вирішив позов задовольнити частково – стягнути з ДП “Лебединський агролісгосп” штраф за неправильно зазначену масу вантажу в розмірі 27 340 грн, а також 1762 грн судових витрат. В іншій частині позову відмовити.

Поділитися в соціальних мережах