В ОДА формують адміністрацію нового комунального закладу

Першочергові завдання та проблеми функціонування ландшафтного парку «Сеймський» було обговорено на нараді під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Дмитра Живицького.

Нагадаємо, рішення про створення заповідної зони ухвалив депутатський корпус під час жовтневої сесії обласного парламенту. Ландшафтний парк «Сеймський» – це найбільша за площею природно-заповідна зона на Сумщині – близько 100 000 га. Територіально він розташовується у Кролевецькому, Путивльському, Конотопському та Буринському районах області вздовж річки Сейм.

За словами директора Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігоря Кривозуба, у зв’язку з відсутністю адміністрації даного закладу до цього часу територія регіонального ландшафтного парку «Сеймський» використовується нераціонально. Тому перед керівництвом закладу стоять складні завдання щодо збереження та відтворення природних екосистем серед землекористувачів цієї території.

«Формування адміністрації комунального закладу обласної ради РЛП «Сеймський» є кроком до створення нового національного парку, адже одним з її стратегічних завдань буде оформлення належних документів та упорядкування необхідних земель», – додав керівник апарату ОДА.

Один із ініціаторів створення керівного органу Сеймського парку Сергій Панченко звернув увагу присутніх на те, що для ефективного функціонування адміністрація має бути наділена повноваженнями у сфері наукових досліджень, екологічної освіти, здійснення туристичної діяльності, запровадження нових технологій та форм роботи у сільськогосподарській, лісогосподарській та комунальній галузях.

Дмитро Живицький запевнив присутніх, що Сумська ОДА буде максимально сприяти  реалізації природоохоронного, історико-культурного та туристичного потенціалу території парку «Сеймський» і розвитку новоствореної природоохоронної установи.

Поділитися в соціальних мережах