В охтирському ізоляторі утискають права дівчинки-підлітка

Як повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Олена Луцик, проведеними у поточному році перевірками додержання вимог закону під час перебування неповнолітніх в місцях несвободи виявлено ряд порушень Закону України “Про попереднє ув’язнення”.

Зокрема, працівниками установ попереднього   ув’язнення порушувалися вимоги ст. 8 Закону щодо роздільного тримання осіб. Яскравим цьому прикладом є випадок тримання в Охтирці в ізоляторі тимчасового тримання Національної поліції неповнолітньої засудженої в одній камері з повнолітньою.

Більш того, з’ясовано, що тривалість прогулянок цієї неповнолітньої не перевищувала 1 години, замість передбачених законом двох годин. В окремих ізоляторах встановлена відсутність відповідних графіків прогулянок ув’язнених.

Перевірками ізоляторів у містах Ромни та Лебедин виявлені порушення ст. 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення» в частині надання побачень взятим під варту, в тому числі неповнолітнім, у спеціальній кімнаті.

Мали місце випадки не виконання ст. 9 Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо права неповнолітніх на користування настільними іграми, газетами, книгами, а також щодо норми площі для однієї взятої під варту особи з розрахунку не менше 4 кв. м на особу.

Встановлено також і факти передачі неповнолітнім тютюнових виробів.

Так, в ізоляторі тимчасового тримання у місті Шостка, в порушення вимог Законів України «Про охорону дитинства», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», а також «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», працівниками ізолятора неодноразово надавався дозвіл на передачу цигарок неповнолітньому.

Для усунення виявлених порушень, причин та умов, що їм сприяли, начальникам ізоляторів місцевими прокурорами підготовлені вказівки відповідно до ст. 26 Закону України «Про прокуратуру». Документи реагування розглянуті, порушення закону усунуті.

Поділитися в соціальних мережах