В Охтирці пожертвували об’їзною дорогою, щоб знизити рівень води

Станом на день вода на вулицях Охтирки поступово почала спадати, оскільки чиновники знайшли спосіб, як різко знизити її рівень у місті.

Щоб зупинити подальше підтоплення, міська влада вирішила пожертвувати об’їзною дорогою. Зранку її перерили, щоб дати вихід воді на поля, і вже по обіді рівень води знизився десь на півметра. “Нам довелося провести земляні роботи, зруйнувати дорогу об’їзну навколо міста, щоб спустити воду. Потім будемо вирішувати далі. Як зійде вода – потім уже будемо проводити відкачку з підвалів, будинків”, – повідомив міський голова Охтирки Юрій Алексєєв.

Частково затопленими лишаються 11 вулиць міста. Із зони підтоплення вивезли 63 людини. Частину перевезли до родичів, декого – розселили в готелі, там людям організували гаряче харчування.

До такого масштабного підтоплення призвело танення снігу на полях. У сусідньому селі на ставку зірвало шлюзи і вся вода потекла у місцеве водосховище, яке й наповнилося до критичного рівня. Тисячі тонн води полилися на вулиці Охтирки і почали підтоплювати будинки.

Нині на місці  підтоплення працюють бригади ДСНС, швидка. Аби не допустити мародерства у покинутих оселях – правоохоронці патрулюють вулиці на плавзасобах. Мешканці покинутих будинків повертаються, аби вивезти свої речі.

“На вулиці всі розмовляють, якщо прорве бетонну дамбу, наслідки будуть дуже важкі. Зараз вона через шлюз йде, там півметра вода через бетон. Вся надія, що витримають бетонні стіни дамби. Якщо не витримають – місту все”, – каже місцевий мешканець Юрій Топчинов.

Завтра в Охтирці відбудеться сесія міської ради, де мають виділити кошти на ліквідацію наслідків повені та грошову допомогу людям, чиї оселі підтопило найбільше.

Джерело: tsn.ua

Читайте також: У мережі з’явилися відео потопу в Охтирці (відео)

Поділитися в соціальних мережах