Велосипедний аферист ошукав покупців із кількох областей

Аби заробити на прожиття, молодий шосткинець вдався до відомої інтернет-афери. Він розміщав у Всесвітній мережі оголошення про продаж б/у велосипедів, а отримавши передоплату від покупців – міняв сім-картку свого телефону.

Першою жертвою 22-річного жителя Шостки став 51-річний чоловік з Вінничини. Потерпілий розповів: бажаючи придбати собі велосипед, він знайшов оголошення з цілком прийнятною ціною. Він зв’язався із продавцем, домовився з ним про угоду, і навіть виторгував знижку у 50 гривень. Проте головною умовою реалізотора була повна передоплата на вказаний номер банківської картки і лише після цього він висилає товар перевізником.

Чоловік переказав 1150 гривен та сповістив продавця телефоном про перерахунок грошей. Втім, обіцяного товару він так і не дочекався, сам же продавець перестав виходити на зв’язок.

За якийсь час з аналогічною заявою до правоохоронців звернувся 42-річний мешканець вже Рівненської області, який перерахував аферисту за велосипед 1 000 гривень.

«Під час перевірки цих заяв, – коментує Валерій Строкач, начальник Шосткинського відділу поліції, – вдалось встановити, що гроші були перераховані на одну й ту ж саму банківську картку, готівка знімалась у Шостці. А невдовзі, завдяки вжитим необхідним оперативним заходам, вдалось встановити особі у викрити й самого зловмисника».

«Продавцем» виявився безробітний 22-річний мешканець Шостки, який вирішив таким чином заробити грошей на особисті потреби. І хоча молодий чоловік виправдовується, що був лише посередником, а його самого підвів бізнес-партнер, словам підозрюваного поліцейські не вірять. Адже саме він знімав із банківської картки гроші та витрачав їх на свої потреби.

Наразі у відношенні молодого чоловіка відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». За скоєне йому загрожує від 850 до 1 700 гривень штрафу або від одного до двох років виправних робіт, чи до п’яти років обмеження волі, чи до трьох років позбавлення волі.

Поділитися в соціальних мережах