Військових змусили доводити, що вони були під обстрілами в АТО

Військовим 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58 бригади заявили, що майже рік в АТО на так званій Промці (Промзона, Авдіївка) не вважається “передовою”.

Бійці майже рік тримали оборону на першій лінії фронту, а з жовтня цього року прийшли на дислокацію у військову частину в Глухові.

А вже у листопаді до них нагрянула перевірка КРУ та виставила рахунок на 2, 5 млн гривень, розповідає військовослужбовець Ольга Остапенко.

sm-291216-vmz-16bat-mp4_snapshot_03-42_-2016-12-29_15-09-50

“Складений акт про те, що військовослужбовці нашого батальйону не повинні були отримувати бойові надбавки. Тобто, що ми знаходилися не на першій лінії, а на другій, і все, що ми отримували протягом 11 місяців, повинні повернути, весь батальйон”, – розповідає військовослужбовець Ольга Остапенко.

На одного військового припадає близько 18 тисяч гривень боргу.

“Виходить так, що ми відслужили, так ще й у боргу перед державою лишилися! Ми там під обстрілами стояли, друзів втрачали!… А тепер кажуть, що нас там не було, то хто ж тоді там був, якщо не ми!? ” – обурюється позивний Швед.

sm-291216-vmz-16bat-mp4_snapshot_00-11_-2016-12-29_15-09-01

На підтримку «промбергів» волонтери та активісти із різних регіонів України розпочали флешмоб «Їх там не було?». У соцмережах діляться фото та відео, аби підтвердити – Вони там були!

“Начальник генерального штабу у нас в частині перебував 4 рази. І знає, де ми були. Він разом зі мною працював на промзоні. Той факт, що 16 ОМПБ був на передовій, багато хто може підтвердити. Ми не погодилися з даною перевіркою. Написали відмову підписувати акт і будемо звертатися до військової прокуратури, яка буде проводити перевірку та дасть правову оцінку роботи”, – зазначив Олег Громадський, командир 16 ОМПБ.

Бійці чекають пояснення від головнокомандуючих штабу АТО та продовжують нести службу у звичному режимі. Утім, якщо їх проігнорують, обіцяють заїхати на бронетехніці до столиці, під вікна адміністрації Президента.

Джерело: http://spec-kor.com.ua

 

Поділитися в соціальних мережах