Військовий комісар пояснив, які неприємності чекають на “уклоністів”

У Сумській міській раді відбувся брифінг за участі в. о. заммера Степана Пака та в.о. військового комісара Сумського міського об’єднаного військового комісаріату Вадима Євтушенка, на якому обговорили питання весняного призову.

За цю кампанію із Сум мають призвати 75 чоловік,  35 вже вирушили до лав Збройних Сил України, ще двоє відправляться до війська у середу, 26 квітня.

Вадим Євтушенко вкотре наголосив на тому, що строковики в жодному разі не залучаються до проведення АТО, а проходять службу у військових частинах.  За строковиком зберігається робоче місце та середній заробіток, а також він отримує грошову допомогу від держави.

Натомість за ухилення від військового обов’язку передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Окрім того, у призовників можуть бути проблеми при працевлаштуванні, адже приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, та перетині кордону. Наразі у розшуку перебувають 1415 уклоністів. Донедавна таких було ще більше, втім, 300 осіб навесні з’явились до військкомату та подали документи, що дають право не служити.

 

Поділитися в соціальних мережах