Вчора
У Сумах продовжують розглядати справу щодо підготовку нападу на двох нардепів
На Сумщині визначили переможців конкурсу дитячих малюнків «На одній хвилі»ФОТО
Конотопська спортсменка стала срібною чемпіонкою України з семиборства
У Сумах обрали нову «Міс елегантний вік»
Лаборанти 4-ої міськлікарні навчатимуться на робочому місці в обласному лабораторному центрі
Оприлюднені списки кандидатів у депутати до Сумської обласної ради
Яка завантаженість Білопільської ЦРЛ хворими на COVID-19
Сумський апеляційний суд залишив під арештом майно фірми, яка фігурує в кримінальній справі про розтрату майна Укрзалізниці
Сумські волонтери сплели та відправили бійцям понад тисячу маскувальних сіток та костюмів
В Охтирці мопедиста вдруге за рік піймали п’яним за кермомФОТО
Військовий оркестр Конотопської 58-ї ОМПБр відзначає свій день народження
Наставник сумчан увійшов до складу комісії ФБУ з розвитку баскетболу
Роман Грищенко у День усиновлення привітав усіх, хто здійснює заповітну дитячу мрію – мати люблячу родину
У Сумах — ДТП біля вокзалуФОТО
На Сумщині директора КП підозрюють у службовій недбалості
З’явилося відео з місця ДТП із постраждалим у СумахВІДЕО
За тиждень на Сумщині виявили 20 випадків незаконної ловлі водних біоресурсів
На Сумщині поліцейські викрили продавця наркотиків
Скільки і на що витратився сумський соцзахист?
До уваги громад Сумщини: триває конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти єс
«Низький Вам уклін за догляд та виховання дітей!»: Голова Сумського району Віталій Бурбика відвідав дитячі будинки сімейного типу
В «Укроборонпромі» говорили про КЗ «Зірка»
До уваги ОТГ Сумщини: розроблено «Збірник прикладів нормативних документів, необхідних для ефективного функціонування мобільних ЦНАП»
У Сумах викрили шахрайку, яка оббирала пенсіонерів
М’яч сумського футзаліста — у списку кращих голів туру (відео)
Где и при каких условиях будет продаваться госимущество в Сумской области?
Сумська міська рада: виборчком оприлюднив списки кандидатів
На освітлення вулиць Сум витратять майже 700 тис. гривень
У сумському «Університеті третього віку» стартує новий навчальний рікВІДЕО
Осіння посівна-2020: Сумщина є лідером за темпами сівби

Влада Сум розповіла, як вона героїчно бореться зі стихійною торгівлею

Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Прибрати стихійну торгівля з центру міста».

«В самому центрі міста по вулиці Набережна річки стрілки, а особливо в районі її перехрестя з вулицею Засумською на постійній основі діє зона стихійної торгівлі. Чого тільки там не продають: квіти, овочі, фрукти, антикваріат, домашніх тварин, випічку та ковбаси, а поряд отруту від усіх видів шкідників, і ще багато іншого.

Така ситуація є порушенням багатьох законодавчих норм, що регулюють правила торгівлі, оподаткування, санітарно-епідеміологічне оточення, благоустрій населених пунктів… По цій ділянці дороги навіть трудно пройти через скупчення торгівців, а там знаходиться зупинка громадського транспорту та регульований пішохідний перехід.

Вважаю, що міській владі необхідно навести лад та звільнити вулицю Набережна річки Стрілка від «стихійних» торгівців. При чому зробити це не одноразово, а запровадити регулярний контроль з даного питання», — писав автор петиції Безпалий Андрій Миколайович.

Відповідь на електронну петицію:

«З метою дотримання норм, визначених статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян», управлінням «Інспекція з благоустрою міста Суми» Сумської міської ради (далі Управління) розглянуто в порядку, визначеному рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року №2692-МР «Про затвердження Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми», ініційовану Вами та підтриману

у встановленому порядку територіальною громадою міста Суми електронну петицію до Сумської міської ради «Прибрати стихійну торгівлю в центрі міста» та за результатами розгляду інформуємо.

Сумською міською радою та її структурними підрозділами проводиться систематична боротьба з незаконною торгівлею на території міста.

На жаль, простим рішенням міської влади про повну заборону торгівлі у невстановлених місцях проблему, викладену у петиції, не вирішити. Адже чинним законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу. Міністерство доходів і зборів України у листі від 27.09.2013 р. №12060/6/99-99-22-01-03-15/1182 визначило, що стихійна торгівля — це торгівля фізичних осіб без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу райдержадміністрації на розміщення об’єкту торгівлі. Також це самовільне захоплення земельних ділянок та встановлення на них малих архітектурних форм — наметів, кіосків, павільйонів та ін. для заняття торговельною діяльністю.

Проте, чинне законодавство юридично не готове боротися зі стихійною торгівлею, адже відповідного контролю за цією діяльністю не встановлено.

Органи, покликані виконувати завдання в сфері громадського здоров’я — здійснення епідеміологічного нагляду, виконання повноважень щодо захисту населення від інфекційних і неінфекційних захворювань, лабораторної діяльності – неефективно справляються із своєю діяльністю та не мають важелів впливу на суб’єктів, які здійснюють стихійну торгівлю.

Працівниками Управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Сумської міської ради спільно з відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів СМР та підрозділами Національної поліції здійснюється регулярне обстеження території міста з метою виявлення самовільно встановлених точок торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків, ємностей тощо без наявності відповідного дозволу, що заборонено Правилами благоустрою міста Суми, затверджених рішенням Сумської міської ради від 26 грудня 2014 року № 3853-МР. Так, за поточний рік працівниками Управління складено 436 протоколів про адміністративні правопорушення на осіб, що порушували вищезазначену заборону. Складені протоколи передані на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сумської міської ради.

Але попередження, протоколи та штрафи, складені накладені на порушників майже не діють. Малоефективні також спільні рейди органів місцевого самоврядування та поліції.

Міська влада дбає про діалог із продавцями та їхнє інформування. Суб’єктами адміністративних правопорушень, передбачених ст.160 КУпАП, часто є особи, які не працюють, матеріально не забезпечені, які в силу певних обставин змушені здійснювати торгівлю з рук продуктами харчування, овочами, фруктами, тощо. Такі особи-правопорушники не в змозі сплачувати штрафи з ряду причин, а саме: не мають постійно заробітку, не працюють, перебувають у важкому матеріальному становищі.

Проводиться постійна роз’яснювальна робота з продавцями, аби ті зрозуміли, що влада бачить у них людей, з якими можна вести діалог, а не просто об’єкти на карті. Значить, міська влада не налаштована на репресії і може запропонувати альтернативу їхній безладній торгівлі. Роз’яснювальна робота проводиться у формі зустрічей представників управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» та Відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради із «стихійниками». Про зустрічі завчасно повідомляється і вони відбуваються неподалік від місця промислів незаконних торговців.

Разом з тим повідомляємо, що торгівля з землі підпадає під ознаки правопорушення, передбаченого ст. 160 КУпАП – торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Відповідно до ст. 255 КУпАП, особами, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 160 КУпАП, є уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).

Вирішення питання заборони «стихійної торгівлі» є комплексним і таким, що неможливо вирішити виключно силами міської влади.

Тому, відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 12.07.2017 року №349 «Про заходи щодо недопущення на території міста Суми торгівлі з рук у невстановлених місцях», працює комісія з моніторингу стихійної торгівлі на території міста Суми, до складу якої входять представники, Сумського відділу поліції ГУ Національної поліції у Сумській області, управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» та відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради.

Представниками комісії проводиться інформаційна, консультативна робота серед населення та суб’єктів господарювання в частині роз’яснення вимог нормативно-правових актів України щодо заборони торгівлі з рук у невстановлених місцях та дотримання встановлених нормативних вимог реалізації продукції на території міста.

З метою ліквідації стихійної торгівлі на вулицях міста, відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів із адміністраціями ринків опрацьовано питання виділення пільгових місць для сільгоспвиробників.

За інформацією, наданою керівниками ринків міста, виходячи із можливості підприємств, виділені пільгові місця на наступних ринках:

Зарічне споживче товариство (безоплатні місця пільговим категоріям громадян): по вул. Інтернаціоналістів, 21 – 10 місць; по вул. СКД, 38А – 10 місць; по вул. Привокзальній, 2/1 – 5 місць;

ТОВ «Курський ринок» (безоплатні місця для сільгоспвиробників) — 40 місць.

За інформацією ТОВ «Центральний ринок м. Суми», на території ринку налічується 138 вільних місць для торгівлі продовольчими товарами (123 місця на «Галереї ринку» та 15 місць на території «Селянського ринку»). 13.10.2018 введено в експлуатацію другу частину «Селянського ринку», на якій розташовано 212 місць для сільгоспвиробників. На території дільниці «Селянського ринку» діють пільгові тарифи для людей похилого віку у розмірі 2,00 грн. за один погонний метр.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 08.10.2019 № 557 проводилось впорядкування торгівлі посадковим матеріалом — розсадою рослин та квітів, насінням тощо по вул. Засумській, біля будинку № 3, саджанцями дерев та кущів по вул. Засумській, біля будинків № 5, № 11.

Станом на 04.11.2019 року видано 56 погоджувальних листа фізичним особам та підприємцям.

Відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів спільно з відділом з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської міської ради розроблено макет пам’ятки для вручення торгуючим щодо незаконності торгівлі у невстановлених місцях,

із зазначенням на звороті пам’ятки інформації про адміністративну відповідальність, яка настає у разі самовільного встановлення точки торгівлі без наявності відповідного дозволу.

З метою застосування всіх важелів впливу для подолання стихійної торгівлі на вулицях міста, відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради направлено лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України про надання роз’яснень щодо притягнення до відповідальності фізичних осіб за порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів».

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Реформа Нової Української Школи продовжиться для 5-9-х класів
В полиции рассказали первые подробности убийства сотрудницы посольства США в Киеве
Для посещения турецких гостиниц придется получать специальный код
Уряд затвердив додаткові вихідні на наступний рік
Шмыгаль сказал, что остановит вторую волну коронавируса в Украине
В Украине появился новый закон о крови: платить донорам больше не будут
Во Львовской области женщина убила своих дочерей из охотничьего ружья и покончила с собой
В Ровенской области микроавтобус врезался в грузовик: есть погибший и пострадавшие
Мэр Краматорска Андрей Панков заразился коронавирусом
Разумков відчитав депутатів без масок: Рада може піти на короткий карантин
МОН опублікувало дати проведення ЗНО-2021
Из-за дождя в Керчи затопило все дороги, водители матом кроют стихию
У ДБР заявили, що двигун Ан-26 не відмовляв
В Одессе выбросилась из окна финансист мотопехотной бригады. Родные считают, что ее довели до суицидаВІДЕО
Верховна Рада повернула «пакунок малюка» при народженні дитини
Украина определилась, как будет называть Лукашенко
Алибасов передумал уходить от Федосеевой-Шукшиной за день до развода
Петр Порошенко заразился коронавирусом
В ГП «Антонов» сообщили, как много самолетов Ан-26 осталось в Украине и насколько они древние
На Марсе нашли сеть подземных озер с соленой водой, где может быть жизнь
Ван Дамм три месяца отработал в Киеве и сказал на прощание «Чао-какао!»ФОТО
Голос итальянского футболиста вывел девушку из 9-месячной комыВІДЕО
С 1 октября в Украине прекращают принимать монеты 25 копеек и купюры до 2003 года выпуска
В луцком роддоме поймали доктора, который работал сутенером и торговал амфетамином
Украинский врач рассказала о надежности тестов на Covid-19 и как часто они «ошибаются»
Мужу Тихановской продлили срок заключения на 2 месяца
Первые дебаты в США. Байден обозвал Трампа щенком Путина и попросил заткнуться
Следователи получили первые данные «черных ящиков» разбившегося под Харьковом Ан-26ВІДЕО
В Украине снова антирекорд: число новых зараженных Covid-19 перевалило за 4 000 человек
Юрий Луценко борется с онкологией