Ворсклу зарибили прісноводною стерляддю

На Сумщині випустили у Ворсклу близько 2 тисяч мальків прісноводної стерляді. Як повідомили організатори – представники Гетьманського національного природного парку України – це вже другий етап відновлення популяції виду риби, яка занесена до Червоної книги України – стерляді прісноводної.

Це єдиний представник осетрових риб у прісних водах нашої держави. У Сумському регіоні стерлядь у малій кількості водиться у річках Десна та Сейм. Відновлення популяції цієї риби на Сумщині розпочали у 2014 році. Тоді на семи ділянках русла Ворскли було випущено 10 тисяч мальків стерляді. Уже в перший тиждень їх фіксували на відстані до 5 км від пунктів випуску. Повний успіх проекту буде досягнуто у випадку його продовження. Тому цього року в 11 пунктах буде випущено 25 тисяч мальків. Кошти на це виділено з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 152,7 тисяч гривень.

Учасники заходу наголосили: щоб ця робота не була марною, треба повністю заборонити вилов стерляді і дотримуватися норм режиму охорони природного середовища.

Усі охоронні заходи зобов’язується взяти на себе Гетьманський національний природний парк України, що розташований в заплаві річки Ворскла у межах Великописарівського, Тростянецького та Охтирського районів.

8290

8288

Поділитися в соціальних мережах