З’явилося відео, як горів сміттєвий полігон під Сумами

На сміттєзвалищі у Краснопільському районі  вільного місця, куди можна вивозити сміття – близько 15 відсотків. 2017 –це  останній рік, коли тут можуть закопувати відходи. Загальна площа території –  близько 6 гектарів. Наразі експлуатується 2 черга. Загалом полігон працює з 2007 року. У 2018 спливає термін його експлуатації.

У неділю цей полігон почав диміти.

“Було самоздіймання. Там не було ні людей, ні техніки. Дуже добре світило сонце. Є таке на полігоні, що через скло може таке статися. Сміття розвантажується на другій черзі полігону. Зараз департамент інфраструктури проводить обваловку, щоб збільшити термін експлуатації, поки не почали будувати 3 чергу полігону”, – говорить головний інженер КП “Сумижилкомсервіс”.

Подібні загорання вихідними були у Роменському районі та Лебедині.

На реконструкцію цієї 2 черги полігону наразі виділено 5 мільйонів. Майже такий за площею майданчик, сусідній до цього  площею  понад 6 гектарів, планують освоїти наступного року.

“Полігон заповнений на 85 відсотків. Депарматентом інфрастуркутури була замовлена реконструкція полігону. Закінчується питання про виділення землі під 3 чергу. Будівництво нової черги розпочнеться наприкінці зими. На весну ми отримаємо 3 чергу. Тариф на захоронення  вже затверджуватися НКРЄП”, – повідомив директор КП “Сумижилкомсервіс”.

“Питання сортування сміття – це в першу чергу – бажання містян це робити і для того, щоб завод, який робить переробку відсортованого сміття, не менше 70% має бути відсортованого, тобто 100% має бути відсортовано біовідходи, папір окремо,  метал окремо пластик окремо”, – каже екс-директор департаменту інфраструктури м. Суми Ярослав Куц.

” У найближчі часи ми від полігону нікуди не подінемося. Нам треба або розробляти новий полігон. Теза друга щодо роздільного збирання  – то це вимога законодавства. Часто очікування щодо зменшення обсягів за рахунок роздільного збирання перебільшені. Якщо дивитися далі – то це впровадження більш глибокої переробки відходів”, – говорить Дмитро Лазненко, доцент кафедри прикладної екології СумДУ.

Виділити землю для нової черги полігону мають обласні депутати.  У Краснопільській райдержадміністрації, куди належить територія,  повідомили, що до завтра  вивчають це питання.  

Поділитися в соціальних мережах