За добу в Сумах обікрали кілька квартир

Лише останньої доби жертвами крадіїв стали кілька жителів Сум.

Так, підібравши ключ до замків на вхідних дверях, невідомі зловмисники проникли до квартири 23-річного молодого чоловіка, звідки викрали золоті вироби, дорогу ігрову приставку та грошові кошти на загальну суму близько 30 тисяч гривен. Таким же чином втратили свої статки 34-річна сумчанка, з квартири якої зникли дорогий одяг, комп‘ютер та відеотехніка, та 52-річний мешканець обласного центру, у якого «незвані гості» викрали близько 44 тисяч гривен.

Потерпів від рук невідомих крадіїв і 40-річний житель однієї із сумських багатоповерхівок. Злодії, проникнувши на балкон його житла, віджали пластикові балконні двері, зайшли до приміщення, в якому тривали ремонтні роботи, та винесли близько 30 найменувань будівельного електроінструменту.

Наразі за всіма цими фактами в рамках відкритих кримінальних проваджень проводяться відповідні перевірки, полісмени з‘ясовують особи зловмисників, аби притягти їх до відповідальності та повернути потерпілим їх майно та статки.

Як свідчить поліцейська практика, всіх цих крадіжок можна було б уникнути, якби власники обікрадених помешкань більш відповідально поставились до збереження свого майна. Щоб уберегти свою квартиру від «непроханих гостей», ніколи не завадить пара зайвих замків із високим рівнем складності, двері обов’язково повинні відкриватися назовні, а не всередину – так їх складніше зламати. Незамінні й решітки на вікнах та балконах, особливо якщо житло розташоване на двох перших поверхах. Найнадійнішим засобом захисту житла була і залишається установка охоронної сигналізації з подальшим підключенням до пульту поліції охорони. На жаль, більшість громадян все ще переконані, що охоронна сигналізація для квартири – це розкіш, і не поспішають вкладати гроші у свою безпеку та безпеку свого майна. Працівники поліції закликають громадян бути уважними, зачиняти двері та вікна, не зберігати цінності в одному місці, попереджати дітей, щоб не розповідали перед друзям про достатки своєї родини чи отримані дорогі подарунки. Зазвичай злодії, перш ніж вирушати «на справу», спочатку обирають об‘єкт, віддаючи перевагу квартирам та будинкам з певними ознаками достатку – обладнані кондиціонерами, супутниковими антенами тощо. Про заможність господарів можуть свідчити й багаті штори та якісний ремонт, побачені у вікно. Якщо виникає необхідність тривалої поїздки, можна попросити надійних сусідів наглядати за квартирою та забирати зі скриньки пошту. У тому ж разі, якщо у під’їзді або біля будинку будуть помічені підозрілі люди – слід негайно сповістити про це до поліції на безкоштовний номер «гарячої» цілодобової лінії «102».

Поділитися в соціальних мережах