Жарт про викрадення біля “Мануфактури” обернувся кримінальним провадженням

У соціальних мережах «ВКонтакті» та «Фейсбук» у суботу була оприлюднена інформація про те, що в районі ТЦ “Мануфактура” по вулиці Харківська вдень група невідомих чоловіків, зав’язавши голову платком молодому чоловіку, вкинули його у автомобіль марки «Пежо» і від’їхали в невідомому напрямку. Усе, що трапилося в людному місці, не пройшло поза увагою сумчан, зокрема, журналістів, і до поліції від них почали надходити телефонні дзвінки з відповідними повідомленнями.

Враховуючи суспільну небезпеку діяння, поліція зареєструвала отриману інформацію і почала з’ясовувати обставини події. У ході перевірки з’ясовано, що група осіб вирішила розіграти свого знайомого та інсценувала його викрадення. Чоловіка із закритим обличчям привезли до недобудованого приміщення неподалік від станції Суми-Товарна, завели всередину і лише тоді сказали, що це був розіграш. А для зняття стресу організатори жарту дали «викраденому» в руки кувалду та порадили розбити кілька непрацюючих моніторів і телевізорів.

Поліції запропонувала поглянути на ситуацію очима правоохоронців. “є інформація про викрадення людини, про автомобіль зі злочинцями, що їде з місця події у невідомому напрямку. До цього додамо складну суспільно-політичну ситуацію в країні, згадаємо непоодинокі події з викраденнями та вбивствами людей, і як накажете діяти поліції? Правильно, згідно закону. А згідно закону правоохоронці могли б застосувати до викрадачів у випадку, наприклад, погоні, навіть спецзасоби та зброю – як крайній засіб”, – пояснюють у Відділі комунікації поліції Сумської області.

Керуючись законом, поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 «Хуліганство» Кримінального кодексу України. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років. Проводиться слідство.

Поділитися в соціальних мережах