Жінка виграла справу проти Центрального ринку Сум

В Апеляційному суді м. Суми колегія суддів розглянувши апеляційну скаргу мешканки обласного центру, скасувала рішення Ковпаківського районного суду м. Суми і ухвалила нове, яким присудила стягнути з ТОВ «Центральний ринок м. Суми» на користь позивачки грошові кошти за лікування та за нанесення моральної шкоди.

Предметом позову послужила ситуація, яка сталася з жінкою в липні минулого року. Тоді позивачка купувала продукти на овочевому ринку на території ринку. Щоб заплатити продавцю за овочі, піднялася на піддон, який знаходився перед прилавком. Не втримавшись, жінка впала і отримала кілька закритих переломів, після чого звернулася до місцевого суду з позовом. Просила стягнути з ТОВ на користь матеріальну шкоду в сумі 1958 грн та моральну – 100 000 грн.

Тоді Ковпаківський районний суд м. Суми в задоволенні позову відмовив, зазначивши, що позивачка купувала продукти на торговому місці, яке зроблено за приватним підприємцем, а значить прибиранням території біля прилавка повинен займатися саме він, а не ТОВ «Центральний ринок м. Суми», пише 0542.ua.

Не погоджуючись з даним рішенням місцевого суду, позивачка його оскаржила. Колегія суддів, розглянувши справу, рішення суду першої інстанції скасувала, а апеляційну скаргу сумчанки задовольнила частково. Виходила з того, що земельна ділянка, на якій зараз веде свою діяльність, ТЗОВ отримало від Сумської міської ради за функціональним призначенням – надання в оренду під розміщення ринку. Відповідно до Правил торгівлі саме на ринок, як суб’єкт господарювання, покладено обов’язок створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу. А значить, на ньому лежить відповідальність за створення безпечних умов торгівлі.

Тепер за рішенням апеляційного суду ТОВ «Центральний ринок м. Суми» має сплатити на користь позивачки 1583 грн на відшкодування матеріальної шкоди та 10 000 грн – моральної, – повідомляють в Апеляційному суді міста Суми.

Поділитися в соціальних мережах