Житель Сумщини натрапив на міну

Упродовж 7 червня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили мінометну міну та артснаряд. Крім того, громадяни знайшли ще один артилерійський снаряд.

Зокрема, роменські піротехніки знешкодили у спеціально відведеному місці шляхом підриву 50-мм мінометну міну та 76-мм артилерійський снаряд. Перший боєприпас напередодні виявив у с. Будилці Лебединського району місцевий житель на відстані 200 м від житлових будинків. А на інший натрапив у с. Катеринівці Лебединського району, у полі, місцевий мешканець за 200 м до помешкань.

Того ж дня о 17:45 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмету поблизу с. Некрасового Глухівського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це 76-мм артилерійський снаряд. На нього натрапив місцевий мешканець у лісопосадці на відстані 1,5 км від житлових будинків. На місці виявлення вибухонебезпечного предмету виставлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Поділитися в соціальних мережах