Пожежні вимагають зупинити роботу стадіону «Авангард»

Внаслідок повномасштабної перевірки працівниками управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Сумській області, у список порушників правил пожежної безпеки потрапив стадіон «Авангард» міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Згідно з актом, складеним за результатами перевірки, у «Авангарда» нарахували 38 порушень, що стало підставою для звернення до Сумського окружного адміністративного суду з позовом про повне припинення функціонування стадіону.

В основному зауваження стосуються адміністративної будівлі: відсутні вогнетривкі перегородки, складські приміщення захаращені легко займистим матеріалом, деякі коридори не облаштовані системою видалення диму, відсутнє природне освітлення, на вікнах встановлені глухі грати, деякі шляхи евакуації захаращені меблями, а в адміністративних приміщеннях під трибуною розміщено сауну, приміщення не обладнані системою протипожежної захисту. Також відомо, що посадова особа не пройшла навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки, а для персоналу немає інструкцій у разі виникнення пожежі.

Як виявилося, були зауваження і до розпочатих робіт із реконструкції «Авангарду», яка обійшлася міському бюджету в 18,5 млн грн. Перед початком реконструкції стадіону не проводилася обов’язкова експертиза проектної документації на предмет дотримання вимог пожежної та техногенної небезпеки.

На території стадіону не облаштовано мінімум 2 виїзди. Клас вогнестійкості несучих конструкцій і трибун менше R-150. Ці вимоги не дотримані й для колон над трибунами, а також для інших металевих елементів.

З повним перелік зауважень можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомив начальник управління капітального будівництва Віталій Шилов, про те, що пожежними були виявлені порушення, він знає, проте запевняє, що вони не стосуються тих робіт, які зараз проводяться. Втім, виходячи з офіційного висновку, складеного співробітниками ДСНС, бачимо якраз протилежне.

Нагадаємо, що за результатами перевірки управлінням ДСНС у Сумській області місць із масовим перебуванням людей у суди направлено 15 позовів про застосування запобіжних заходів.

На даний момент під загрозою закриття НВК № 16. ТРЦ «Універмаг «Київ», у якого 284 порушення, подав зустрічний позов на управління ДСГС.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах