Словаки запросили сумчан до спортивної програми євроміст

Міський голова Олександр Лисенко під час чергової апаратної наради повідомив про те, що словацьке місто Банська Бистриця пропонує Сумам приєднатися до спортивної програми європейських міст і готове поділитися досвідом участі в ній.

Спортивна програма європейських міст була задекларована Європейською Комісією в 1999 році як програма підтримки спорту для жителів Європи. Реалізує її Асоціація спортивних європейських міст, метою діяльності якої є підтримка приватних та державних заходів, спрямованих на розвиток спорту для мешканців міст.

З 2001 року ця Асоціація має право нагороджувати міста в номінаціях «Європейська столиця спорту», «Європейське місто спорту», «Європейська спортивна громада». Серед критерій – доступ до занять спортом, аналіз та усвідомлення перемоги, значення для спільноти, навчання принципам чесної гри та поліпшення стану здоров’я мешканців.

Банська Бистриця приєдналась до програми в 2015 році, виконала всі завдання і здобула нагороду “Європейського спортивного міста”. Словаки пропонують і сумчанам приєднатись до спортивної програми європейських міст та готові поділитися досвідом.

Мер Лисенко доручив секретарю міської ради Андрію Баранову, у віданні якого знаходиться спортивна галузь, детально опрацювати дану можливість. Окрім того, закликав представників інших галузей, зокрема освітян і медиків, також налагоджувати співробітництво з Банською Бистрицею. На думку мера, це не лише посилить партнерські стосунки між містами, а буде корисним для сумчан.

Поділитися в соціальних мережах