Сумський автодор попереджає про об’їзд дороги в Білопіллі
Рейтинг шкіл Сумської області 2019 року
Пенсіонер створив у власній квартирі родинний музей
У Сумах запрацювала служба екстреної психологічної допомоги
Сумчан попереджають про подорожчання послуг «Укрпошти»
В Сумах подорожало жилье на вторичном рынке
На пожежі в одеському готелі загинули сумчанка та її 10-річна донька
Подробиці нічної ДТП на проспекті Лушпи
Установи освіти Шостки запрошують приєднатися до акції «Благодійність замість квітів»
У Сумах через покинуту валізу викликали поліцію
Жителів Героїв Крут — також без води через порив водомережі
Патрульні показали, як затримували ревнивця, який мало не вбив двох людей (відео)
На вул. Інтернаціоналістів — комунальна аварія
Багатодітна матір вразила байдужістю до доньок і сина
У Сумському районі на чоловіка впав мотоцикл
Сумська мерія відповіла на петицію «Жахи на вулиці Харківська»
У Глухові історичний центр міста спотворила незаконна реклама
Глухівчанина судили через борг за тепло в 3,5 тисячі
Скло у міськраді розбили пляшкою шампанського
На перехресті в Сумах «втомився» світлофорФОТО
На відео зняли ранковий «штурм» секонд-хенду в Сумах (відео)
У Сумах на День Незалежності проведуть марш ветеранів
На Охтирщині агресивний чоловік поранив двох людей і погрожував вчинити самогубствоФОТОВІДЕО
Вчора
На проспекті Лушпи — ДТП (фото)
Глухівчанка стала обличчям всесвітньо відомого брендуФОТО
Три сумські гімназії — у рейтингу найкращих шкіл України
Сумчани просять комунальний автобус на аеропорт
Мерія Конотопа опитує містян, чи варто розпускати депутатів міськради
Назавжди пусті й мертві: Покинуті села Гирине та Степанівка (фото)ФОТО
Офіцера, який стріляв у кафе на Сумщині, взяли під варту

Стало відомо, скільки коштуватиме виборча політична агітація у ЗМІ Сумщини

Аудіовізуальні та друковані ЗМІ Сумщини опублікували розцінки  вартості ефірного часу та друкованих площ під політичну агітацію, як того вимагає Закон України «Про вибори Президента України». 50% телерадіоорганізацій оприлюднили цю інформацію із запізненням. ОПОРА підрахувала, скільки коштуватиме учасникам президентських перегонів політична агітація на регіональних газетних шпальтах та у теле-радіоефірах.

У додатку до постанови ЦВК від 20 грудня 2018 року №250 зазначено, що до 30 грудня 2018 року включно регіональні та місцеві друковані засоби масової інформації усіх форм власності повинні опублікувати розцінки вартості одиниці друкованої площі для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Як розповіла ОПОРІ представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса Якубенко, не всі ЗМІ вчасно розмістили цю інформацію.

«35% діючих місцевих та регіональних мовників Сумської області опублікували розцінки вчасно. Проте 50% телерадіоорганізацій опублікували розцінки з порушенням передбачених законом термінів — після 1 січня 2019 року. Ще три мовника — це 15% — відмовилися від розміщення своїх розцінок. ТОВ «ТРК «УКРМАІЛ» пояснив, що практика минулих років показала, що на президентських виборах штаби не співпрацюють з місцевим радіо. Інші дві — ГО «Голос громади Тростянеччини» та міськрайонна радіостудія «Ромен» просто проінформували, що не мають намірів брати участь у передвиборчій кампанії«, — зазначила посадовець.

Вона повідомила, що внаслідок роздержавлення комунальної преси на кінець грудня в області залишилось тільки 4 комунальних видання.

«Тому виконали норму закону та опублікували розцінки у ЗМІ комунальної форми власності всього 6 телерадіокомпаній (30%) — в газетах «Сумщина», «Конотопський край». Інші телерадіоорганізації  (70%) розмістили відповідні оголошення в приватних ЗМІ», — зауважила Лариса Якубенко.

ОПОРА підрахувала, скільки коштуватиме кандидату на пост Президента України рекламуватися на Сумщині. Ціна визначена в розрахунку на квадратний см для газетних площ та 1 секунди для телерадіоорганізацій.

Телебачення

Середня ціна політичної реклами в телевізійному ефірі — 15 грн 20 коп за 1 сек.

Найвища ціна на політрекламу Телекомпанія TVT Тростянець — 25 грн без ПДВ, 20 грн — ТОВ «Телекомпанія СТС».

05 02 Sumy trostyanets

По 18 грн за 1 секунду коштує політична агітація в телеефірі ТОВ «АкадемTV» та ТОВ ТРК «Відікон» (у форматі Т2 секунда політагітації обійдеться дешевше — 10 грн)

КП ТРК «Акцент» 5 грн 83 коп, Філія ПАТ НСТУ 4 грн 64 коп.

Радіомовлення

Середня ціна 1 секунди політагітації в ефірі радіостанцій Сумщини складає 3 грн 50 коп. Найвища ціна на тростянецькому «Доброму радіо» — 10 грн, найнижча — радіо «Мелодія» — 1 грн за 1 сек.

По 2 грн 50 коп коштує 1 секунда в радіоефірі ТОВ ТРК «Відікон» та радіо «Спектр» (м. Ромни).

Вартість 1 секунди ефірного часу під політичну агітацію на «Українському радіо Суми» коштує  2 грн 07 коп/1 сек, , КП ТРК «Акцент» (м. Шостка) – 5 грн 83 коп.,  СММ «Редакція Радіо Глухів» — 1 грн 73 коп. (104 грн 20 коп/хв.), КО «Лебединська редакція міськрайонного радіомовлення «Світанок» — 1 грн 75 коп.

КДРО «КОН-ТАКТ» (м. Конотоп) оприлюднила 2 види розцінок — 5 грн/1сек. за виготовленнята  4 грн/1сек. за трансляцію.

05 02 Sumy radio kontakt

Друковані ЗМІ

Розмістити політичну рекламу у обласній газеті «Сумщина» коштуватиме 16 грн з урахуванням ПДВ, «Життя Лебединщини» 7 грн 10 коп., а у Охтирській міськрайонній  газеті «Прапор перемоги» або Великописарівській «Ворсклі» — 6 грн.

25 01 sumy prapor peremogi

«ДС Експрес» 1-ша сторінка – 24 грн 6 коп., внутрішня кольорова 11 грн 58 коп., чорно-біла — 9 грн 54 коп.

Видання «Ваш шанс» та «Панорама» пропонують дещо складнішу арифметику витрат. Так. наприклад, одиниця вартості розміщення це блок 40*16,4 мм — 77 грн. Третина газетної шпальти, а це 40 блоків інформації коштує 2 800 грн, півсторінки (60 блоків) — 4200 грн, 1 газетна сторінка (120) — 8400 грн. Окрім того, додатково обраховані витрати на обробку матеріалу. Загалом, розміщення політичної реклами на третину сторінки видання, кандидату обійдеться у 3 080 грн, 1/2 сторінки – 4 620 грн  та 9 240 грн за сторінку. За підрахунками ОПОРИ, середня вартість 1 кв. см становить 11 грн 73 коп.

05 02 Sumy panorama

У виданні «Ваш шанс» вартість 1 кв. см коштує від 9,5 до 11,47 грн залежно від кольору зображення. Окрім того, з розрахунку 13 грн за 1 кв. см можна розмістити графічний блок на 1-1 кольоровій шпальті видання, а за 12 — на останній. Загалом політична реклама обсягом 1/4 кольорової сторінки коштує 2 760 грн, чорно-білої – 2 300 грн. Бажаючим зайняти цілу газетну шпальту —  11 040 та 9 200 грн відповідно.

Вартість політичної реклами у недригайлівській  газеті «Голос Посулля»  на 1-й сторінці  — 8 грн 70 коп за 1 кв. см, на 2-8 сторінках- 5 грн.

05 02 sumy golos posullya

Газета «Життя Лебединщини» на 1 сторінці розмістить політичну рекламу за 7 грн10 коп за 1 кв.см, на 2-16 стор.-за 5 грн 35 коп.

По 10 грн на 1-й шпальті можна розмістити політичну рекламу у Липоводолинській газеті «Наш край», ТОВ «Редакція газети «Глухівщина» та шосткинській «Полісся», вартість розміщення такої інформації на інших сторінках — 6-8 грн та 8-9 грн  та 7 грн відповідно.

05 02 Sumy nash kraj

Реклама в газеті «Білопільщина» обійдеться у 14 грн за 1 см кв. на 1-й сторінці, 11 грн на кольорових, окрім першої, та 7 грн на чорно-білих сторінках.

Видання «Неделя» розмістить агітаційні матеріали кандидата за 15 грн й см кв. на 1-й сторінці, на внутрішній кольоровій сторінці — за 13 грн, на внутрішній не кольоровій — за 10 грн.

Незалежно від номеру сторінки у конотопських «Фактах» 1 см кв. політичної агітації  коштує однаково — 6 грн.

Тростянецьке видання «Круглий двір» прорекламує кандидата за 6 грн за 1 см кв. на 1-й та 12-й сторінці, та за 5грн на інших сторінках. Ще одна тростянецька газета «Новини Тростянеччини. Тиждень»оцінила вартість 1 см кв. газетної площі  під політичну агітацію у 12 грн на 1-й сторінці та у 6 грн на 2-8 сторінках.

«Вісті Роменщини» опублікують політичну рекламуна 1-й сторінці за 13грн, за 6грн 5 коп. грн на кольорових та за 4 грн 50коп. на чорно-білих.

Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 61 Закону «Про вибори Президента України» телерадіоорганізації мають не пізніш як за 90 днів до дня виборів опублікувати в друкованих ЗМІ розцінки вартості однієї хвилини чи секунди ефірного часу. Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на загальнонаціональних каналах, публікують розцінки в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр», регіональні та місцеві — у відповідних регіональних та місцевих друкованих виданнях державної чи комунальної форми власності.

Відповідно до частини 8 статті 63 того ж закону друковані ЗМІ зобов’язані не пізніш як за дев’яносто днів до дня виборів опублікувати розцінки одиниці вартості друкованої площі. Загальнодержавні друковані медіа здійснюють публікують розцінки в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр», а регіональні та місцеві —  у відповідних регіональних і місцевих друкованих виданнях.

Згідно з частиною 6 статті 60 розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації не можуть змінюватися протягом виборчого процесу. Засіб масової інформації не може надавати знижку на оплату окремому кандидату на пост Президента України чи партії, що висунула кандидата на пост Президента України. Ця законодавча норма повинна гарантувати принцип рівності умов і доступу всім суб’єктам виборчого процесу для реалізації права на здійснення передвиборної агітації.

https://www.oporaua.org/

Поділитися в соціальних мережах
Гімн України на Зе-параді виконає Тіна Кароль
В Одесском облсовете избрали нового председателя – представителя «Европейской солидарности»
Буде вітряно: Україна опиниться в зоні боротьби антициклону Corina
Стало известно, когда назовут имя нового премьер-министра Украины
В Харькове 16-летний подросток до смерти забил скалкой 26-летнюю девушку, а ее тело закопал у себя во дворе
Укрзализныця объяснила закупку полотенец по 4 тысячи за штуку заботой о культурном наследии
Британец установил новый мировой рекорд, разогнавшись на велосипеде до 280 км/часВІДЕО
В сентябре впервые в истории Харькова состоится ЛГБТ-марш
Отключили за долги «Водоканал». Жителям Лисичанска начали подвозить воду в цистернах
В НАБУ закрыли дело против компании Зеленского «Киноквартал»
Появились фото капсульного хостела в Борисполе, где можно поспать за 370 гривенФОТО
В Днепре водитель протащил на своем Jaguar патрульного, остановившего машину за нарушенияВІДЕО
Десантно-штурмові війська – з новим керівником замість обраного в Раду Забродського
В июле вице-премьер Кириленко получил зарплату на 70 тысяч больше, чем в июне
Канаду засыпало снегом
ОП хоче спростити звільнення держслужбовців – Нефьодов
Трамп і Макрон домовились повернути Росію до G8 наступного року – ЗМІ
Мощный удар молнии оставил без света миллион британцев
Вчора
Суд арештував власника готелю «Токіо Стар», де згоріли люди
Подкидыш с золотыми кольцами: в Днепропетровской области на станцию скорой помощи подбросили младенца
У Дональда Трампа родился десятый внук
Глава ОАСК Вовк сложил полномочия
В метро Харькова коп получил ножом в грудь, но сумел задержать пьяницу, пристававшего к девушкам
Гендиректор 1+1 пішов з посади, а бізнес передав у «сліпий траст»
Кабмин расширил список банков для выплаты субсидий живыми деньгами
Герасимов розповів, кому віддадуть крісла спікера і віце-спікера Ради
В НАБУ открыли дело против мэра Днепра Бориса Филатова из-за недекларирования имущества
В Черновцах пообещали в полдень подорвать все кафе, банки и детсады города
Парад Бадоева и националистов на День независимости. Чего ждать Киеву 24 августа
Население Украины сокращается: появились новые данные