Став відомий оптимістичний прогноз подачі тепла в Сумах

Зона відповідальності «Котельні північного промвузла» зможе отримати тепло не раніше ніж через тиждень-десять днів.

Про це стало відомо на засіданні антикризового енергетичного штабу в облдержадміністрації в понеділок, 29 жовтня. Цього разу керівництво області не стало метати стріли в сумського мера і міських чиновників, відповідальних за ЖКГ. Головуючий на засіданні голова облдержадміністрації Микола Клочко акцентував увагу на відповідальності «Котельні північного промвузла», яка, як вбачає глава області, порушила цілий ряд законів України. На його думку, не виконання зобов’язань посадовими особами підприємства повинно стати предметом оцінки для правоохоронних органів. Після цього перейшли до пошуку управлінських рішень з розподілом завдань по зонам відповідальності.

Міський голова Олександр Лисенко повідомив, що ставить перед собою завдання протягом тижня вирішити питання з приватним газотрейдером, який заблокував отримання лімітів для «Котельні північного промвузла» через порушення підприємством домовленості про погашення боргу. Ряд заходів для вирішення цього питання вже напрацьовано. При цьому мер не захотів озвучувати подробиці, пославшись на мінливу переговорну ситуацію і сумніви в юридичній правильності напрацьованих пропозицій.

– Сьогодні представники газотрейдера знаходяться у нас. Завтра о 9.30 ми зустрічаємося з ними в Києві для вироблення остаточних домовленостей, – повідомив Олександр Лисенко і попросив максимального сприяння обласної влади для участі в переговорах генерального директора СНВО Олексія Цимбала. – Без нього нам буде складно це зробити. Я не можу брати на себе всі повноваження за домовленостями підприємства-ліцензіата. У них прямі договори і вони повинні це робити. Ми не можемо гасити з міського бюджету борги комерційного підприємства. За це передбачена кримінальна відповідальність. Ми вже пішли на безпрецедентний крок, давши гарантію «Сумитеплоенерго» за КППУ, що з ними розрахуються за включення соціальної сфери. Але за це ми можемо гарантувати, це гроші міськбюджету.

За даними ПАТ «Сумигаз», якщо газотрейдер «Інвестсервіс» зніме заперечення, пов’язані із заборгованістю, для НАК «Нафтогаз» не складно буде протягом 2-3 діб дати номінацію, а «Сумигаз» – протягом 2-3 діб направити газ на котельню (технічно підприємство готове). Сам запуск опалення в житловому фонді за прогнозами комунальників може зайняти ще 2-3 доби.

– Думаю, спільними зусиллями ми цю ситуацію протягом тижня -десяти днів зможемо врегулювати і вибачитися перед сумчанами, – підсумував Микола Клочко, висловивши надію, що сумська мерія розробила законний механізм погашення заборгованості.

Голова облдержадміністрації побажав меру і його команді успіху в завтрашніх переговорах і повідомив про свою готовність підтримати його при необхідності в Києві.

Джерело: http://www.dancor.sumy.ua/

 

Поділитися в соціальних мережах