Стоматполікліна просить автівку для викликів додому

На засіданні планово-бюджетної депутатської комісії міськради 10 травня в.о. начальника міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко поставила питання про виділення 420 тис. грн. на покупку автомобіля для міської стоматполіклініки.

Голова комісії Володимир Шилов перейнявся: куди ж на даний момент важливіше виділити гроші – на впровадження медреформи або на придбання автівки стоматполіклініки? І з першим питанням поки що не розібралися … Однак Чумаченко заперечила, що медреформа, звичайно, на першому місці, але і стоматполіклініку ніяк не можна обійти увагою. Адже лікарі-стоматологи обслуговують на дому лежачих хворих пільгових категорій (ветеранів війни та інвалідів), які потребують невідкладної стоматологічної допомоги, в тому числі – хірургічної, але фізично самі не можуть відвідувати поліклініку. Медики виїжджають на виклик із портативними стоматологічними установками. Вага такої установки – 36 кг. Це обладнання неможливо переносити в руках або перевозити в громадському транспорті, адже це не фонендоскоп, який можна просто покласти в сумку … І з кожним роком таких викликів стає все більше: в 2016 році їх було 686, у 2017-му – 829, а за перший квартал 2018 го – вже 213, тобто в 2017-м і першому кварталі 2018 го лікарі міської стоматполіклініки обслуговували в середньому не менше трьох викликів на день.

При цьому медустанова має тільки один автомобіль – ЗАЗ «Славута», який вже давно відбігав своє (станом на 1 січня 2018 року зношеність – 100%) і практично постійно стоїть на ремонті. До того ж, більшість запчастин для цього авто вже не випускаються заводом-виробником.

Проте, не дивлячись на всі доводи, Шилов заявив, що комісія зможе повернутися до цього питання не раніше вересня, а то і жовтня, тобто за підсумками виконання міського бюджету за дев’ять місяців.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах