Стратегічно важливе підприємство Глухова – на межі банкрутства

Глухівський водоканал самотужки вже не може придбати обладнання. Для того, щоб закупити трансформатор, що вийшов з ладу, на сесії проголосували за Програму поповнення статутного капіталу комунального виробничого управління водогінно-каналізаційного господарства. Так, на трансформатор передбачено 100 тис. грн, на лічильники для багатоповерхівок – 200 тис. грн.

Податковий борг підприємства на сьогодні складає 1,516 млн грн. Про це повідомив начальник підприємства Степан Нікончук. Цей борг виник і ріс у 2017 році, здебільшого через невідповідність тарифу, затвердженого з нульовим рівнем рентабельності, це не давало водоканалу можливості нормально діяти і привело до втрат. Крім того, чималу суму перед підприємством заборгувала держава. В свою чергу, лідер опозиції Юрій Бурлака наголосив, що головним поштовхом до такого боргу стало популістське пониження тарифу, яким так недовго гордився мер Мішель Терещенко.

– На незначному зженні тарифу на воду підприємство втратило 1 мільйон, – зазначив Ю. Бурлака. – Якщо завтра треба буде голосувати за виділення коштів з бюджету, щоб покрити борг, то ми це будемо робити тільки після звільнення зама, який керував питанням ЖКГ.

Мова йде про Олександра Вискуба. Сьогодні начальник водоканалу знаходиться на лікарняному і коментувати складну ситуацію на підприємстві відмовився. Мера Мішеля Терещенка з 11 вересня на роботі нема, ми не змогли дізнатись його бачення. Податкова служба повідомила, що майно підприємства описане.

Справа подана до суду на стягнення боргу за його рахунок. За словами начальника Глухівського відділення Шосткинської ОДПІ Тетяни Ткаченко, якщо підприємство і погасить борг, то, крім цього, воно має сплатити і штрафні санкції в розмірі близько 400 тис. грн. А це вже треба близько 2 мільйонів.

Тим часом містом наполегливо ширяться чутки, що таким чином комунальне підприємство доводиться владою до банкрутства. Люди бояться, що воно опиниться в приватних руках наближених до нинішньої міської верхівки спритних дільців. Звісно, тарифи на воду тоді злетять вище хмар.

Джерело: https://nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах