Суд повернув державі приміщення протирадіаційного укриття населення

До Господарського суду Сумської області звернувся Фонд державного майна України з позовом про визнання недійсним договору про поділ в натурі комплексу будівель, що є у спільній частковій власності у ЗАТ «Ксанта», м. Кролевець, Сумська область. Мова йде про будівлі протирадіаційного укриття, площею 460,6 м2. Фонд держмайна просить скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майноу зв’язку з тим, що право власності навказані об’єкти зареєстроване за відповідачем незаконно.

Представник позивача в судове засідання не прибув, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши докази по справі, суд встановив, що ЗАТ «Завод «Ксанта» є лише балансоутримувачем державного майна. Зазначений об’єкт ПРУ на момент приватизації ВАТ «Кролевецький ремонтно-механічний завод» не увійшов до статутного капіталу, але обліковувався на балансі товариства, органом управління цим майном залишалася держава в особі РВ ФДМУ по Сумській області.Відповідно до чинного законодавства, перебування державного майна на балансі підприємства не було ознакою права власності на нього, а мало на меті забезпечення збереження такого майна. Однак, незважаючи на цю обставину, під час оформлення документів про приватизацію майна заводу, у майновий комплекс було включено і приміщення протирадіаційного укриття як частина блоку складів.

Це рішення є помилковим і незаконним, адже Кодексом цивільного захисту України передбачена заборона приватизації захисних споруд. А якщо на території приватизованого об’єкта розташована захисна споруда, то власник об’єкта бере на баланс із зобов’язанням утримувати її у стані готовності до прийому громадян.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про обґрунтованість поданого позивачем позову та задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах