Сумчани обурені умовами, в яких відпочивали діти АТОвців

Сумчанка Тетяна Конькова опублікувала у Фейсбуці детальну розповідь про те, як її онука відпочивала  у дитячому таборі “Чайка”. За словами жінки, дітям забороняли ходити в туалет, користуватися шампунями і дезодорантами, їсти їжу, привезену батьками з дому, при тому, що порції каш, які переважали в раціоні, були дуже маленькими.

“Шановні сумчани, хочу поділитися з вами враженнями від відпочинку та оздоровлення своєї онучки в дитячому таборі “Чайка”, на Барановці.
Діти заїхали до табору 28 липня. Перше враження від поселення було негативне. Дуже довго тримали дітей і батьків на сонці(від8.30 до13. 00). Коли дітям дозволили йти до корпусів, батьків туди не пустили, пояснюючи це порушенням санітарних норм. В результаті, увечорі діти телефонують батькам і просяться додому, бо спати не можуть на ліжках, в яких панцирна сітка провисає аж до підлоги. На другий день, по дуже активному проханню батьків ліжко”відремонтували”, поклавши зверху дещо збите із старих дощок. Але дошки з того “щита”повипадали через одну, наче зуби у старого діда. Спати зручніше не стало, і спина в дитини постійно боліла.

Ще одне нагальне питання -це їжа. Я не знаю дітей, які люблять перлову кашу чи гречку без масла, манний пудинг з киселем. Чесно кажучи, коли я була в дитячому садку в цілодобовій групі, і нам на вечерю подавали це блюдо, я йшла спати голодною, бо манку все життя не переношу. А моя онука ще й алергік… Слава Богу, що не їла. Порції дуже малі. Коли про це у нас з деякими батьками була бесіда в адміністрації, то методист завірила нас, що ВСІ діти знають про те, що можна одержати “добавку”, але 8(!) дітей, у яких ми спитали про те чи наїдаються вони і чи можна отримати додаткову порцію відповіли, що ні! Батькам привозити щось із їжі заборонено. Можна тільки галетне печиво і льодяники. Все інше забирали вихователі, зазделегідь вивевши дітей з корпусу і самостійно риючись у сумках з дитячими речами. Коли приїздили батьки, нічого не повертали. Ну, на здоров’я!
Ми були на відкритті зміни. Це було в понеділок, 30 липня. Якесь дійство відбувалося на сцені, але основна маса дітей сиділа з сумуючими обличчями. Не було загальних танців, чи якихось кричалок (один загін намагався, але чутно було тільки вожатого і 3-4 дитячі голоси. ВСЕ!!!!) Після відкриття діти стали проситись додому зі сльозами. Але ж ми ” грамотні”батьки, розумієм, що у них ще адаптацію не пройдено і таке інше, вговорили залишитися їх до п’ятниці.І не приїздили цілий тиждень, щоб не нервувати їх. Аби ж ми знали, що то була за “адаптація”. Увесь вільний час діти проводили в корпусі, або у бесідці біля корпусу(просто сиділи і вислуховували, які вони неслухи, нечупари і просто дебіли)! Водили”купатись” на річку. Діти 2-3 хвилини бовтались у воді, а потім сиділи на березі. Ні ігр, ні вікторин, ні бесід з ними не проводили.

У таборі за тиждень провели цілих ДВІ(!!!) естафети.
У п’ятницю ми дитину забрали. Коли я відкрила сумку з її речами, я вжахнулась! Рушники всі були мокрими, з них майже текла вода. ВСІ речі були мокрі, (брудна білизна була в окремому пакеті) і мали затхлий запах цвілі. На питання, чому не просушувала рушники, сказала, що було ніде. Сушарка мала, місця обмаль, і всі рушники висіли один на одному(це влітку, коли речі можна просушити на вулиці, за корпусом!)
І саме цікаве! На вулиці літо, стоїть скажена спека. Діти без кінця п’ють воду, але в туалет їх НЕ ВІДПУСКАЮТЬ!!! Не дивуйтесь, любі сумчани. Виявляється сходити в туалет, то серйозне порушення дисципліни, так вважають у дитячому таборі “Чайка”. А тепер, кожен уявіть свою дитину в такій ситуаціїї. Це не тільки фізична, але й психічна травма, бо треба принижуватись декілька разів, воно ж не розсмокчеться само!
Тепер про гігієну. Нашій дитині заборонили користуватись шампунем(у нас від дитячого шампуня лупа, тому він спеціальний) і дезодорантом(роликовий фітодезодорант). Приїхали додому із страшенно брудною головою, хоча дитина давно всі ці процедури проводить самостійно.

І, підсумовуючи все вищесказане, хочу додати, що так”відпочили”діти учасників бойових дій. Хочеться, щоб організаціїї, які перераховують кошти за оздоровлення дітей, здійснювали контроль, як оздоровлюють наших дітей. І щоб існував такий закон, щоб такі заклади, де діти не добули терміна, повертали ці кошти.

І наостанок. В таборі “Чайка”загони називають лабораторія. На відкритті це неприємно здивувало, але тепер все стало на свої місця. Загін-це лабораторія, а діти-піддослідні лабораторні…. На них ставлять досліди, хто доживе до кінця табірної зміни.
Шановні співгородяни, не віддавайте своїх дітей в “лабораторії” “Чайки”!!!” – написала Тетяна на своїй сторінці в соцмережі.

Поділитися в соціальних мережах