Сумські школи і садочки економлять все більше

Управління освіти Сумської міськради підрахувало фактичну економію енергоресурсів від впровадження енергозберігаючих заходів у міських школах і дитсадках комунальної форми власності за підсумками 2017 року.

За словами начальника управління Антоніни Данильченко, за останні два роки зробити вдалося чимало. Так, на сьогодні повністю замінені старі віконні блоки новими енергозберігаючими в 26 установах з 81, ще в п’яти вони замінені частково. Всього залишається замінити ще близько 52% віконних блоків. Щодо утеплення самих будівель, то на сьогодні ці роботи повністю завершені в дитсадках №2 і 22, тривають роботи з комплексної термомодернізації в школі №29, в школі №5 утеплено дах. У дитсадках №2, 21, 22, 23, 33 і школі №9 встановлені системи погодного регулювання тепла. Також постійно проводиться заміна ламп розжарювання енергоефективними світлодіодними.

Всього, за інформацією директора департаменту фінансів міськради Світлани Липової, на виконання програми енергозбереження та енергоефективності в бюджетній сфері Сум у 2017 році з міського бюджету було виділено 13,8 млн грн (у 2016-му – 6,9 млн грн). За підсумками 2017 року сумарно фактична економія теплової енергії склала 833 гігакалорії, що в грошовому еквіваленті становить 1126 тисяч грн, електроенергії – 25 кіловат-годин на суму 63 тис. грн. Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то в минулому році закладу освіти Сум заощадили 13% теплової енергії, 10% газу і 7% електроенергії.

Однак в планах ще багато заходів, адже та економія, якої вдалося досягти, – це, за словами самої ж Антоніни Данильченко, крапля в морі в порівнянні з тим, скільки бюджетних коштів витрачається сьогодні на оплату компослуг в закладах освіти. Так, на 2018 рік на оплату комуналки в бюджеті Сум заплановано 69 млн грн, більша частина яких – на опалення. І навіть цих коштів, як показує практика, вже не вистачає.

Так, за три місяці поточного року сфера освіти не вклалася в заплановані витрати по опаленню на 1,78 млн грн. І навіть той факт, що в школах відключили опалення на дев’ять днів раніше офіційного закінчення опалювального сезону (ввечері в п’ятницю, 6 квітня), так як наступного тижня діти підуть на канікули, все одно не дозволить заощадити суму перевитрати майже в 2 млн грн. Тож зробити треба ще чимало.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах