Сумський прокурор взяв за кордон секретні ключі доступу

Прокурор Сумського відділу прокуратури Сумської області Михайло Фролков відбувся доганою за те, що не заблокував сертифікат ключа для доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) і вивіз його за кордон. Про це повідомляє 368.media з посиланням на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

За даними КДКП, доступ до одного з кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 368 КК з використанням електронного цифрового підпису для входу в ЄРДР Михайла Фролкова здійснювався 9 разів з різних IP-адрес.

До того ж, за даними ГПУ, Фролков переглянув 365 кримінальних проваджень, до роботи за якими ні Фролкова, ні співробітників його відділу не залучали.

Також, вхід в ЄРДР з використанням особистого електронного цифрового підпису Фролкова систематично здійснювався з різних IP-адрес і під час його перебування у відпустці з 19 червня по 4 липня 2017 року, включаючи і період, коли він виїжджав за кордон.

Таким чином, поки він перебував у відпустці, з IP-адреси Сумської місцевої прокуратури в ЄРДР невідомі особи переглянули 35 кримінальних проваджень.

Крім IP-адреси прокуратури Сумської області та Сумської місцевої прокуратури, вхід в ЄРДР з використанням його особистого ключа здійснювався також з інших динамічних IP-адрес, які не використовуються в діяльності органів прокуратури Сумської області. Такі входження в ЄРДР здійснювалися в робочий і неробочий час, в тому числі і вночі.

Сам Фролков пояснив, що використовував права доступу до відомостей ЄРДР виключно в межах, визначених адміністратором. За його словами, він інколи використовував для входу в ЄРДР програму віддаленого доступу до комп’ютера, який знаходиться в Сумській місцевій прокуратурі. Зазначена програма встановлена на його особистому ноутбуку і особистому комп’ютері прокурора Сумської місцевої прокуратури. При цьому прокурор уточнив, що права доступу до ЄРДР шляхом копіювання ключа і повідомлення пароля нікому не передавав.

А ось причини і обставини отримання доступу до конкретних кримінальних виробництвам, за його свідченнями, він не пам’ятає. Також, велика кількість і частоту доступів до конкретних кримінальних виробництвам він пояснив проблемами в роботі системи ЄРДР або програмного забезпечення.

Разом із тим, Фролков підтвердив факт вивезення особистого ключа (електронний цифровий підпис) за кордон під час щорічної відпустки та його використання в цей період у зв’язку з тим, що він не заблокував сертифікат ключа для доступу до ЄРДР, як то передбачено інструкцією.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прийшла до висновку що Фролков порушив інструкцію щодо поводження з ключовими документами і носіями, і при цьому не знайшла відомостей, які б могли підтвердити той факт, що прокурор передав свій ключ доступу третім особам.

У результаті комісія прийняла рішення залучити прокурора Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури Михайла Фролкова до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Джерело: https://368.media/

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах