Суми заростають амброзією

Cумчанин Володимир звернувся до ЗМІ, бо стурбований бездіяльністю місцевої влади в питанні ліквідації такого небезпечної карантинної рослини, як амброзія:

“Мені вже сьомий десяток, і я не пам’ятаю, щоб в Сумах коли-небудь було стільки амброзії, – розповідає він. – Парадокс в тому, що біля водойм, в парках і скверах її трохи, у той час як у дворах і між будинками її скоро буде більше, ніж трави. Це ж небезпечна рослина, яке викликає сильну алергічну реакцію не тільки з боку дихальних шляхів, а й на шкірі! Невже нікому до цього немає діла? Школярі сьогодні на канікулах і проводять багато часу на вулиці. Амброзія скоро почне цвісти, а це значить, що діти в небезпеці”.

У минулому році на боротьбу з небезпечним бур’яном місто виділило 190 тис. грн. За ці гроші працівники КП «Зеленбуд» видалили амброзію в місцях великого скупчення людей, зокрема біля водойм, в парках і скверах. Вони ще тоді заявили, що площа, на якій росте амброзія в Сумах,  станом на 2017 рік становить 70 га. А проводити роботи з її видалення потрібно в міру її проростання – кілька разів за сезон методом виривання з коренем (застосування хімічних препаратів на території міста заборонено), тому вищезгаданої суми мало. Після дзвінка сумчанина журналісти пройшли по дворах і пустирях 12-го мікрорайону і були просто в шоці від величезної кількості амброзії, яка з’явилася навіть там, де її раніше не було. За кілька десятків рослин на квадратному метрі! У департаменті інфраструктури поцікавилися, скільки ж в цьому році виділено коштів і коли приступлять до видалення бур’яну? Відповідь, м’яко кажучи, шокувала.

– У цьому році виділено 100 тис. грн, – розповідає начальник відділу житлово-комунальних послуг управління експлуатації та благоустрою Тетяна Власенко. – А до робіт КП «Зеленбуд» приступить тоді, коли інспекція з карантину рослин надасть список ділянок, де росте амброзія.

А ось що з цього приводу повідомила начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Сумській області Оксана Говорун:

– У департаменті всі дані про вогнища зростання амброзії є вже давно. Хай не переводять стрілки …

Ось так-то, шановні сумчани. При нинішніх погодних умовах цвітіння бур’яну почнеться буквально через лічені дні, а його ще ніхто і не збирається видаляти. Так що якщо ви раптом виявите у себе незвичні для вас ознаки ГРЗ, нежить, головний біль, стомлюваність, безсоння, порушення уваги, свербіж шкіри, першіння в горлі і т.п. – не поспішайте пити противірусні і знеболюючі препарати. Причиною всьому може бути алергія, за яку можете сказати спасибі чиновникам, які не дуже серйозно відносяться до проблеми боротьби з амброзією.

Нагадуємо: найбільш чутливі до пилку амброзії, яка у великій кількості міститься в повітрі, – діти. Для них це може загрожувати навіть астмою. Також рослина небезпечна тим, що людина, котра ніколи раніше не знала, що таке алергія, стане аллергиком.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах