“Сумигаз Збут” незаконно списало зекономлену субсидію

За підсумками опалювального сезону 2017/2018, що тривав з 01 жовтня 2017 року по 30 квітня 2018 року, ТОВ “Сумигаз Збут”, нехтуючи нормами законодавства України, безпідставно списало з рахунків одержувачів субсидій до бюджету суму коштів, що була зекономлена за вказаний період при використанні газу для приготування їжі та підігріву води.

Дане списання ТОВ “Сумигаз Збут” пояснює вимогами Постанов Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) № 848 від 21.10.1995 р. і № 534 від 23.08.2016 року, із змінами відповідно до Постанови від 27 квітня 2018 р. № 329:

Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Дана норма має такий же зміст і в Постанові КМУ № 534. Але ця норма діє з 01.05.2018 р., тобто на час закінчення опалювального періоду (до 30.04.2018 включно) діяла норма в попередній редакції і звучала вона так:

Сума субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується підприємством – виробником/виконавцем як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Підприємство – виробник/виконавець послуги зобов’язане зазначати суму переплати за послугу у платіжних документах одержувачам субсидії.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством – виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Згідно з статтею 58 Конституції України “закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. В даному випадку Постановою КМУ від 27 квітня 2018 р. № 329 внесено зміни до постанов № 848 та № 534, які вступають в силу з 01.05.2018 р., зменшують права осіб (право на використання коштів зекономлених особою), а тому не може бути застосована до правовідносин, що діяли до 01.05.2018 р.

Поділитися в соціальних мережах