Тамара Іщенко: Влада повинна створити людям з інвалідністю умови для досягнення рівних прав повноцінної участі у житті суспільства

«Живуть серед нас люди, які завжди потребують від оточуючих уваги, психологічної підтримки, а дехто і щоденної допомоги, одним словом, людської участі», – зазначає представниця обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, співголова Національної платформи «Жінки за мир» Тамара Іщенко.

Серед цієї категорії найбільш незахищеної частини суспільства не тільки люди похилого віку, ті, що втратили працездатність внаслідок професійних захворювань, різного роду хвороб та інших причин, а й, на жаль, – діти. Статистика свідчить, що серед дитячого населення України – 2% з інвалідністю, у Сумській області таких дітей близько 3,8 тисяч.

«Фінансова підтримка дітей з інвалідністю не є повноцінною і всебічною, – наголошує Тамара Іщенко. – Особливо це стосується дороговартісного лікування і наступної реабілітації хворих дітей. Не закладаються у повному обсязі кошти у бюджетах всіх рівнів на лікування рідкісних хвороб, що приводять до інвалідності, а батьків вводять в стан перманентного пошуку грошей на підтримку здоров’я дітей. Співчуття, грошова підтримка, діяльність громадських організацій, робота волонтерів не вирішує проблеми. Це повинен бути комплексний підхід, а влада має визначити цей напрямок діяльності, як пріоритетний, створити умови для досягнення їх рівних прав повноцінної участі у житті суспільства».

Серед іншого політик акцентує увагу, що зусилля суспільства повинні бути спрямовані на те, щоб ці діти відчували себе потрібними. І наголошує, що найголовнішим у спілкуванні з цією категорією дітей є захист їхньої гідності, прав і благополуччя. «Ми повинні вселити в них упевненість у тому, що дуже багато людей з фізичними вадами подолали себе, відкрили в собі творчі здібності – поетичні, музичні, художні, стали програмістами, відомими спортсменами, фахівцями у різних галузях, реалізували попри все свої життєві плани», – каже Тамара Іщенко.

Учасниці Національної платформи «Жінки за мир» у Сумській області вважають своєю найголовнішою справою турботу про таких дітей, від допомоги у навчанні до збору коштів на лікування. «Милосердя потрібне цим дітям, але, в першу чергу, воно потрібне нам, перевіряючи нас на людяність, на бажання творити добро», – резюмувала опозиціонер.

Поділитися в соціальних мережах