У Глухові виник скандал через сторінку міської ради у Фейсбуці

Виявляється, що інформація на сторінці «Глухівська міська рада» у соцмережі «Фейсбук» не є офіційною

Про це стало відомо з відповіді за підписом міського голови Мішеля Терещенка на запит депутата міської ради Алли Рябухи. «З метою реалізації конституційного права на вільний доступ до інформації про діяльність Глухівської міської ради та її виконавчого комітету, забезпечення гласності та прозорості, депутатами міської ради було прийнято рішення №212 від 31.03.2017 «Про затвердження офіційного веб-сайту Глухівської міської ради», – повідомляється у відповіді на депутатський запит. Про жодні інші сайти, сторінки у соцмережах, друковані видання та ін. мова не йде – нічого міській раді не належить. Тобто, будь-яка людина може створити подібну сторінку та писати на ній, що завгодно. На офіційному сайті Глухівської міської ради також немає відповідних посилань на Фейсбук, у соцмережі припису «офіційна сторінка» до назви «Глухівська міська рада» також немає.

З усього виходить, що Глухівська міська рада не несе жодної відповідальності за опубліковану інформацію у Фейсбуці.
Тут у глухівчан виник легкий когнітивний дисонанс, бо у квітні минулого року консультант міського голови Оксана Друпп анонсувала відкриття ще одного офіційного джерела міськради – сторінки у Фейсбуці. Інтернет-користувачі стали підписуватись на сторінку «Глухівська міська рада», читати новини та, звичайно, вірити «офіційному» джерелу. Бо дійсно для декого цей спосіб набагато зручніше, ніж розбиратись у документах на сайті Глухівської міської ради.

Чому депутат міськради Рябуха зацікавилась питанням офіційності сторінки? Бо помітила, що інформація, яка подається ніби від імені міськради у Фейсбуці, часто носить суб’єктивний характер, вона заангажована, часто недостовірна та упереджена.

«Хтось хоче дискредитувати Глухівську міську раду, працює під її іменем, чим принижує авторитет мера нашого міста! Призиваю всіх активних глухівчан допомогти нашому місту, громаді позбавитись від фейкової сторінки та поскаржитись на неї! Прошу всіх заблокувати цю сторінку! У свою чергу подам скаргу у поліцію та напишу заяву у відділ ФБ в Україні з офіційною відповіддю Глухівської міської ради з проханням заблокувати сторінку!» – коментує ситуацію депутат Алла Рябуха.
Є ще й інший аспект цієї історії. Фінансовий. Можна запідозрити, що робочий час, який оплачується працівникам мерії з кишені платників податків, деякі працівники міськради витрачають на розміщення нелегальних, неофіційних матеріалів від імені міської ради?

Марина Мекеда, НЕДЕЛЯ

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах