У Конотопі реставрують Сквер афганців

У Конотопі ремонтують та облаштовують Сквер афганців. Вже відреставрували пам’ятник, його постамент та ікону на капличці. Наразі кладуть тротуарну плитку, збираються встановити бордюри та оновити стенди.

Як розповів заступник голови міської організації спілки воїнів-афганців «Саланг» Олексій Телятник, усі роботи виконують волонтери та афганці. Пісок, цемент та інші потрібні матеріали надають спонсори, допомагають підприємці та меценати.

Частину плит із російськомовними написами українізували, згодом збираються перекласти й інші. У планах — облаштувати клумбу, де знаходиться земля з могил загиблих воїнів з Конотопщини.

За словами Телятника, реконструкцію затіяли у зв’язку з 30-ю річницею закінчення Афганської війни, яку відзначатимуть у 2019 році. Він додав, що у минулому році сквер зареєстрували у Міністерстві культури України та визнали одним з кращих в області.

У 2017 році пам’ятник воїнам-афганцям згідно з наказом Міністерства культури України внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

2

1

Джерело: https://konotop.city/

Поділитися в соціальних мережах