У Лебедині скажений кіт покусав господаря

31 жовтня у стінах Лебединської міської ра відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, під час якого розглянули ситуацію із сказом домашньої тварини (кота) у одному із приватних домогосподарств міста.

За інформацією начальника Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Олександра Скварчі, після проведення епізоотичного розслідування було встановлено, що у одному із приватних домогосподарств міста захворів кіт, із 23 жовтня господарі помітили, що у тварини відсутній апетит, розширені зіниці, кіт став агресивний стосовно інших тварин та оточуючих, були присутні прояви неадекватної поведінки (відсутність страху).

25 жовтня тварина покусала господаря за передпліччя лівої руки. Після цього кота ізолювали в окреме приміщення. Він не був щеплений від сказу. 28 жовтя кіт помер, а наступного дня патматеріал був направлений до Лебединської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби, а потім – до Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно звіту про результати досліджень патологічного матеріалу № 003131 п.м./18 від 10.10.2018, у мазках-відбитках виявлені свічення характерні для вірусу сказу.

У зв’язку з цим було вирішено ввести карантинні обмеження по сказу кота у приватному господарстві на вулиці Кобижчі, вогнищем сказу вважати приватне домогосподарство, а загрозливою зоною – сусідні приватні господарства на вул. Кобижчі, вул. Сумській, вул. Петра Сагайдачного, вул. Крилова, вул. Дрьоміна.

Поділитися в соціальних мережах