У мерії вирішили виставити кінцеві зупинки на конкурс

За дорученням мера департамент інфраструктури Сумської міськради спільно з відділом транспорту і КП «Електроавтотранс» опрацювали питання про встановлення біотуалетів на кінцевих зупинках громадського транспорту.

Нагадаємо: цим питанням комунальники почали займатися ще з осені минулого року. Тоді начальник відділу транспорту Сергій Яковенко говорив, що на всі кінцеві зупинки треба 25 біотуалетів і що перевізники нібито згодні самі обслуговувати їх, якщо місто їх закупить і встановить.

На апаратній нараді в мерії 5 березня директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко доповів, що мінімальна вартість одного біотуалету на сьогодні – 10 тис. грн, тобто на 25 туалетів потрібно 250 тис. Однак закупити їх і розставити на зупинках – це тільки півсправи, далі постає питання про їх постійне обслуговування. Перевізники підтвердили, що дійсно згодні брати пайову участь у фінансуванні утримання цих туалетів. Тому Яременко запропонував такий варіант: закупити туалети за бюджетні кошти і передати їх «Електроавтотрансу », який буде їх обслуговувати як за свій рахунок, так і за рахунок приватних перевізників на договірних умовах з останніми.

Однак перший заступник мера Володимир Войтенко заявив, що це занадто витратний варіант для всіх сторін. Адже, крім чималих витрат на покупку туалетів, їх утримання теж влетить в копієчку. За інформацією Володимира Лаврика, директора КП «Зеленбуд», яке в минулому році закупило п’ять біотуалетів, утримання одного обходиться мінімум в 500 грн на день. Тобто це дороге задоволення. Тому він запропонував інший варіант, який не потребує бюджетного фінансування.

– Якщо зараз купити ці туалети і просто їх там поставити, завтра їх хтось забере собі на дачу, ось і все. Тому, я вважаю, має бути комплексний підхід. Давайте ми запропонуємо підприємцям, можливо, навіть на конкурсній основі, розмістити на цих зупинках МАФи для комерційної діяльності, а заодно відразу і з туалетами, щоб це був повноцінний зупинний комплекс. Так підприємці будуть і заробляти, ведучи торгівлю в кіосках, і заодно доглядати за туалетами.

У підсумку це питання доручили опрацювати ще й управлінню архітектури. Доповісти про результати там повинні на початку квітня.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах