У найбільшій школі Сум зробили недоступний пандус

У сумській школі №7, що на вулиці Лесі Українки, збудували пандус для дітей з інвалідністю. Чи можливо ним користуватись?

«Взагалі то ми пандус не робили, це було зроблено на сходинках таке підняття для того, щоб до навчального закладу було зручно під’їжджати батькам з колясками, дуже часто приїжджають за дітками», – говорить директор школи Олександра Деменко.

За її словами, у навчальному закладі дітей з обмеженими можливостями немає, а пандуси потрібні тоді, коли навчаються учні з інвалідністю.

Спорудження у школі обійшлося міському бюджету у більш ніж 104 тисячі гривень. Для порівняння пандус Сумського театру імені Щепкіна зроблений за всіма правилами, але до глядацької зали без сторонньої допомоги людям з інвалідністю не дістатись.

Коментує Олег Кривцов, начальник Управління містобудування та архітектури Сумської облдержадміністрації: «Які у нас самі кричущі порушення є: це при будівництві пандуса порушують нормативний ухил в сторону його збільшення. Є випадки і 60º і 45º роблять, але ДБН вимагає чітко, що ухил має бути не вище 8º. Чому, тому що людина, яка пересувається на візку, вона не може фізично не може подолати більш крутий пандус».

Пандус же у 7-й школі замість 8º ухилу має усі 20.

«7-ма школа найбільша у м. Сумах, є однією з найбільших в країні, тому звичайно треба його вирішувати. Рівний доступ для дітей з особливими потребами має бути забезпеченим у м. Суми. Думаю, що до нового навчального року ми залагодимо це питання», – зазначила начальник управління освіти Сумської міськради Антоніна Данильченко.

Джерело: http://tv.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах