У психоневрологічному інтернаті на Сумщині зафіксували неналежні умови проживання підопічних

Про неналежні умови у Лебединському психоневрологічному інтернаті повідомляється на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Регіональний представник Уповноваженого у Сумській області та працівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснили візит до закладу без попередження і зробили такі висновки.

Адміністрацією цього закладу, в якому на час візиту проживало 176 осіб, вживаються заходи щодо створення належних умов для підопічних. У житлових корпусах проводяться поточні ремонтні роботи. Підопічні мають можливість відвідувати бібліотеку, перебувати у кімнатах для дозвілля, а також у будь-який час виходити на подвір’я.

В особистих розмовах із учасниками візиту підопічні позитивно оцінювали якість харчування. За їхніми словами, в раціоні доволі часто є солодощі та фрукти. За інформацією адміністрації закладу, на день виділяється 47 гривень на харчування однієї особи.

Водночас, моніторами було зафіксовано неналежні умови проживання підопічних у корпусі для осіб із важкими психічними розладами, у якому в одній кімнаті проживають 30 осіб. Підопічні повідомили, що в цьому приміщенні, яке перебуває у неналежному санітарному стані, вони перебувають постійно, крім часу, відведеного для прийому їжі. При цьому люди позбавлені можливості виходити на прогулянки на свіже повітря.

Також одним із проблемних питань, на якому було наголошено учасниками візиту, є невикористання особистих коштів підопічних, які перебувають під опікою директора інтернату. Ці кошти не використовуються для їхніх особистих потреб, а лише накопичуються на рахунках.

Звіт за результатами візиту з відповідними рекомендаціями буде надіслано до Міністерства соціальної політики України та Сумської обласної державної адміністрації для вжиття заходів реагування.

5204

5209

5208

Джерело: http://www.ombudsman.gov.ua/

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

 

Поділитися в соціальних мережах