У Шостці встановлять знак, про який давно просили ветерани

Головний архітектор Шостки Володимир Єфремов повідомив про встановлення пам’ятного знака 6-й Гвардійській дивізії. Крім цього, в місті має з’явитися ще й меморіальна дошка в парку Свободи.

Попередньо, всі ці об’єкти повинні з’явиться до Дня міста, – 3-го вересня.

“До цієї події ми готуємо 2 знака. Це знак 6-ї Гвардійської дивізії, присвячений бійцям 6-ї Гвардійської стрілецької дивізії, які звільняли наше місто в 1943 році. Цей знак буде встановлений при в’їзді з вулиці Чехова перед котельнею 32-го мікрорайону”, – повідомив Володимир Єфремов.

Ескіз знака вже відданий у розробку ФОП Ліфіренко. Виконаний він буде в одній стилістиці зі знаком, встановленим на центральній площі міста «Я люблю Шостку».

Нагадаємо, раніше пам’ятний знак 6-й Гвардійській дивізії розташовувався по вул. Кожедуба та був демонтований. Неодноразово ветерани зверталися до міської влади з проханнями повернути знак Шостці. Оскільки при демонтажі зберегти цілісність попереднього знака було неможливо, буде встановлений абсолютно новий.

Другий же об’єкт – меморіальна дошка, яка увічнить подвиг робітників Шосткинського порохового заводу, які віддали свої життя, захищаючи рідне місто від більшовиків, встановити планують в парку Свободи з боку вулиці Короленка. Саме там Шосткинські краєзнавці встановили місце поховання працівників Шосткинського порохового заводу, які в 1918 році захистили місто ціною своїх життів. Було знайдено останки 12 осіб. Він також з’явиться до Дня міста. Вибір на користь саме цього місця був зроблений не дарма.

Виконувати замовлення будуть працівники колишнього райсількомунгоспу. Це буде меморіальна плита з нанесеними на неї іменами захисників. Також буде упорядкована і прилегла до плити територія, розбиті квітники, викладена плитка.

Обидва проекти, і пам’ятний знак і меморіальну дошку фінансуються з місцевого бюджету. За словами Володимира Єфремова, вони не дуже затратні.

39265774_238976416956017_3450685169235656704_n

Джерело: http://shostka.info/

Поділитися в соціальних мережах