У Сумах нарешті відремонтують меморіальний комплекс афганцям

Міська влада обіцяє нарешті цього року відремонтувати меморіальний комплекс пам’яті загиблих в Афганістані, що на вул. Г. Кондратьєва в Сумах.

Нагадаємо, що ця необхідність з’явилася вже давно. Ще в кінці жовтня 2015 року в сквері воїнів-афганців відбулося серйозна надзвичайна подія. На дворічну дівчинку впала меморіальна плита, що відвалилася від монумента. Дівчинка отримала серйозну травму – перелом ноги зі зміщенням … Щоб вирішити, що робити з аварійним комплексом і як виправити ситуацію, в мерії було створено комісію з будівельників і експертів, яка прийшла до висновку, що пам’ятник потрібно терміново ремонтувати. Щоправда, ця терміновість розтягнулася вже на три роки …

І ось на апаратній нараді в мерії 19 лютого нарешті представники департаменту інфраструктури відзвітували, що в лютому вони відкоригували документацію на реконструкцію меморіального комплексу, вартість робіт – 91 тис. грн. І пообіцяли: як тільки потеплішає, підрядник розпочне роботу, а завершити ремонт планується в нинішньому ж році.

– Ви впевнені, що 91 тисячі вистачить? – засумнівався мер Олександр Лисенко. – Там треба нормально все зробити, капітально. Тому що основа комплексу – червона цегла, який забирає вологу, і з часом почала руйнуватися. Треба було робити з бетону – було б на століття. І там же немає всіх плит …

Однак заступник директора департаменту інфраструктури Віктор Павленко відповів, що все прораховано і відображено в кошторисній документації. А в разі якихось додаткових питань, вони будуть вирішуватися поступово.

Нагадаємо, що меморіал 123 воїнам-інтернаціоналістам, загиблим в Афганістані під час бойових дій 1979-89 роках, був відкритий в Сумах в 2004 році. Ініціатива його створення належала Сумському союзу ветеранів та інвалідів-афганців «Афган-Інва». Сьогодні в меморіальний комплекс, крім меморіалу, входить церква св. Іоанна Воїна, парк бойової техніки періоду афганської війни, алея Героїв, а також пам’ятник загиблим в зоні АТО героям-артилеристам. Місто взяло афганський меморіал в комунальну власність в 2012 році. Сьогодні він знаходиться на балансі департаменту інфраструктури.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах