У Сумах суд відпустив обвинуваченого у викраденні та зґвалтуванні двох школярок

У Зарічному районному суді м. Суми підтвердили інформацію, оприлюднену сьогодні на сайті Нарком, про зміну запобіжного заходу Миколі Есаулку, обвинуваченому о у викраденні, зґвалтуванні двох школярок і фіксування цього на відео.

У листопаді 2018 року, за даними прес-секретаря Зарічного райсуду Наталії Сидоренко, колегія суддів під головуванням Миколи Шершака вирішила змінити запобіжний захід обвинуваченому Есаулко із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт у зв’язку з тим, що прокуратура не довела суду неможливість застосування більш м’якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, а також не навела достатньо доказів ризиків від перебування Есаулка не під вартою.

У той же час, за даними Наркома, одна із потерпілих школярок проживає з ним по сусідству. Це не стало аргументом для суду.

Щодо скарг представників потерпілих школярок на неможливість їздити з Шостки до Сум на судові засідання, як вбачається з ухвали апеляційного суду, підсудність справи була визначена саме за Зарічним райсудом тому, що коли приймалося це рішення у Шосткинському міськрайонному сулі не було достатньо суддів з повноваженнями для утворення колегії. Президент призначив своїми указами лише у вересні і жовтні 2018 року. А тепер підсудність змінити не можна.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень справи № 589/2917/18, обвинувачують Миколу Есаулка у злочинах, передбачених ч. 3 ст.152, ч. 2 ст. 153, ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 301 Кримінального кодексу України. Найсуворіша передбачає до 12 років позбавлення волі.

http://sumy.today/

Поділитися в соціальних мережах