У Сумах ціна води для населення може зрости на 37%, а каналізація – на 53%

26 травня у приміщенні актової зали КП «Міськводоканал» Сумської міської ради було проведено відкрите обговорення питань щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та схвалення/затвердження Інвестиційної програми КП “Міськводоканал” Сумської міської ради на 2019 рік.

Слухання відбулися за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Журби, представників Сумської міської ради (сектор тарифної політики департаменту інфраструктури міста), керівників підрозділів КП «Міськводоканал», які відповідають за питання розрахунків тарифів та розробки інвестиційної програми, представників громади та журналістів.

За словами головної економістки водоканалу, торік підприємство отримало 7 млн збитків. За перший квартал цього року –  10 млн. Пояснила: причина – у розриві між тим, що записали в тариф, і тим, що витрачають фактично.

“Тарифи є збитковими: по водопостачанню відшкодовується 85% витрат, по водовідведенню – 76%. Тарифи на електроенергію зростають, а це основна складова, заробітна плата зростає. Податки і збори також виросли на 57% у порівнянні з попереднім роком”, – говорить Людмила Наталуха.

За розрахунками підприємства, ціна води для населення має зрости в середньому на 37%, каналізація подорожчати уполовину (53%).

Протокол відкритого обговорення направлено на розгляд Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відео: http://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах