Українська транспортна система має стати невід’ємною частиною європейської інфраструктури

На цьому наголосили іноземні експерти під час презентації на Сумщині Національної транспортної стратегії2030. Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО.

Експерти Європейського Союзу з питань транспорту ознайомили присутніх з пріоритетними напрямками реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Зокрема, ключовий експерт проекту технічної підтримки ЄС Джером БРЮШО зазначив, що вся стратегія розроблялася Міністерством інфраструктури України спільно з європейцями. Головна її мета – зробити все можливе, щоб українська транспортна система стала невід’ємною частиною європейської інфраструктури.

«Національна транспортна стратегія – є досить амбітною. Ми розуміємо, для того, щоб втілити її в життя повністю, необхідно вдосконалити українське законодавство, зокрема, в питанні підвищення рівня безпеки на дорогах, також покращити стан дорожнього покриття, осучаснити аеропорти, лібералізувати залізничну інфраструктуру тощо, – говорив він. – Але втілення її дозволить залучити інвестиції в транспортну галузь, особливо в прикордонні регіони».

Очільник області Микола КЛОЧКО під час презентації зазначив: «Розвинена транспортна і дорожня інфраструктура є важливою передумовою розвитку як країни в цілому, так і особливо нашої Сумщини, що має спільну ділянку кордону з РФ майже 600 км. Щороку автомобільним, залізничним, міським електричним та авіаційним транспортом у Сумській області перевозиться близько 100 млн. пасажирів, понад 6 млн. тонн вантажів».

Разом з тим, за його словами, у галузі транспорту Сумської області існують певні проблеми, зокрема, відсутність електрифікації дільниці залізниці Ворожба – Суми – Харків, застарілий парк залізничних вагонів, автобусів, низькі темпи оновлення пасажирського транспорту, відсутність регулярних пасажирських авіаційних рейсів з аеропорту у місті Суми.

«Вирішення проблемних питань транспортної галузі особливо актуальне для нашої області, адже ми не маємо жодного сумніву у тому, що невдовзі Україна буде розвиненою європейською державою, і кордон, який Сумщина має з Російською Федерацією, обов’язково стане кордоном Європейського Союзу, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Сподіваюсь, що розроблена Міністерством інфраструктури спільно з експертами ЄС Національна транспортна стратегія України, яка базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» допоможе нам наблизити ці приємні і епохальні для України та Сумщини події».

14079

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах