Харківську може залити каналізацією

До каналізації колись процвітаючого Сумського м’ясокомбінату підключені два будинки на вул. Харківській, 103 б і 105.

Після банкрутства підприємства інженерні мережі, які йому належать, ніхто не обслуговує, а знаходяться вони, особливо каналізація, в аховому стані. Адже в неї не одне десятиліття зливалися відходи виробництва – жирна, брудна вода тощо.

– Кілька років, починаючи з 2009-го, ми зверталися до місцевої влади, щоб наші два будинки були взяті на баланс міста, – розповіла на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства Сумської міськради мешканка будинку. – У 2013-му сесія міськради дала добро, нас підключили до міських мереж опалення, електроенергії, водопостачання, але каналізація так і залишилася зав’язаною на м’ясокомбінаті. Але він є приватною власністю, і вести роботи на його території без дозволу «Міськводоканал» не може, а власник не чистить каналізаційні колодязі вже кілька років. Ми просимо виділити кошти на прокладку нової каналізації, яку можна буде підключити до міських мереж.

– У будь-який момент, – говорить член комісії директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач, – каналізація може забитися остаточно, і все попливе донизу по вул. Харківській. Так що нам потрібно виділяти кошти і перепідключити ці будинки до каналізації «Стандартметрологія». Для цього потрібно зробити проектно-кошторисну документацію. Пропоную доручити департаменту інфраструктури опрацювати питання, виступити ініціатором виділення коштів з міськбюджету і винести його на обговорення планово-бюджетної комісії. А ми, зі свого боку, підтримаємо його.

Депутати одноголосно проголосували за це рішення.

Залишається сподіватися на те, що забита жиром і іншими «радощами» каналізація витримає «період очікування» і сумчанам не доведеться влітку бігти незграбно по «гуанових» калюжах…

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах