Конотопчан шокували квитанції з новими цінами на тепло

Перші квитанції за тепло за новими цінами шокували багатьох конотопців. У першу чергу тих, хто у своєму будинку ще не має лічильників обліку тепла.

Як виявилось, існує різниця в тарифах котелень мікрорайону Порт, Житломасив і Теплогарант. Справа у різних коефіцієнтах розрахунків надання теплової енергії по цим котельням. Так, у будинках, де є лічильники, сума за тепло нараховується відповідно до показників, а там, де їх немає, відповідно до затверджених нормативів спожитого газу. Важливу роль відіграє й поверховість будинку. Чим більша кількість поверхів, тим менше у цьому будинку споживається тепла на метр квадратний, відповідно опалення для його мешканців є дешевшим. Найбільшою є оплата за тепло в одноповерхових будинках.

Аби зняти градус напруги, минулого тижня влада Конотопа прийняла рішення про те, щоб зробити перерахунок для тих споживачів, які не мають у своїх будинках теплових лічильників. «Ми проаналізуємо дані 68% будинків, що вже мають лічильники, виведемо середній показник і спільно з управлінням ЖКГ, що має повноваження на встановлення нормативів теплопостачання, визначимо новий норматив на тепло для будинків без лічильників», – повідомила начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

Ті, хто вже заплатив за завищеною ціною, у грудні отримають оновлені квитанції, в яких буде врахована переплата, кажуть у мерії.

Джерело: konotop.in.ua

Поділитися в соціальних мережах