КП “Міськводоканал” увійшов до переліку найбільших забруднювачів України

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, який є надавачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення населенню, підприємствам, організаціям та установам м. Суми, з 2017 року внесений до Переліку 100 найбільших забруднювачів навколишнього природного середовища України.

Очисні споруди м. Суми, побудовані в 70-х роках минулого сторіччя фізично, морально застарілі та не відповідають сучасним вимогам для забезпечення очистки, внаслідок чого щоденно десятки тисяч кубометрів недостатньо-очищених стічних вод забруднюють р. Псел, що неодноразово підтверджено результатами лабораторних вимірювань якості стічної води, що проводились Інспекцією у попередні роки.

Незважаючи на явний негативний вплив підприємства на навколишнє середовище протягом 2017 року, керівництво КП «Міськводоканал» Сумської міської ради жодного разу не допустило державних інспекторів Інспекції до проведення як планового, так і позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Занепокоєння викликає поточний стан системи водовідведення с. Старе село (Червоне), Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади Сумського району в якому система відведення каналізаційних стоків знаходиться у вкрай незадовільному стані. Зокрема на даний час в с. Старе село збудовані очисні споруди відповідно до робочого проекту «Реконструкція каналізаційної насосної станції з встановленням станції очистки стічних вод в с. Червоне, Сумського району», замовником яких є Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації, проте в роботу вони досі не задіяні. У свою чергу, Інспекцією в ході проведення заходів з візуального обстеження об’єкту встановлено, що конструкції підземних резервуарів піддаються деформації, що може свідчити про початок процесу руйнування споруд. На даний час стічні води від даного населеного пункту відводяться по існуючій каналізаційній мережі, якою передбачено їх скид на загальноміські очисні споруди м. Суми. Проте, через руйнацію каналізаційного колектору, стічні води виливаються на рельєф місцевості поблизу с. Барвінкове, що в свою чергу створює небезпеку для навколишнього середовища та здоров’я людей.

Усього протягом 2017 року Інспекцією проведено 25 планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) підприємств житлово-комунального господарства, які здійснюють збір, очистку та водовідведення господарсько-побутових та виробничих стічних вод від населення та підприємств Сумської області, відібрано та проаналізовано 20 проб зворотних вод, за результатами яких встановлено перевищення допустимих нормативів ГДС (гранично-допустимого скиду). По виявленим фактам відповідальні особи підприємств притягнуті до адміністративної відповідальності. Крім того по факту забруднення поверхневих вод розраховано шкоду на загальну суму 5 030,26 грн. Незначна сума розрахованих збитків обумовлена перш за все тим, що переважна більшість підприємств-забруднювачів розташована в межах населених пунктів і здійснює скид зворотних вод у водні об’єкти комунально-побутової категорії, а в зв’язку з набранням чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 № 94-р «Про визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, актів санітарного законодавства», відмінено нормативи для водних об’єктів комунально-побутової категорії, що унеможливлює проведення розрахунку збитків для підприємств, що скидають зворотні води в межах населених пунктів.

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах