Лаборанти дослідили якість сумського газу

Представники обласної влади, ПАТ «Сумигаз» та журналісти відвідали газорозподільний пункт, де було взято зразки природного газу для дослідження його якості.

«Наразі навколо газових питань є багато спекуляцій. Такий підхід до публічного контролю якості природного газу має внести ясність у питання та розвіяти міфи. Адже відкритість у роботі підприємства, тим паче такого монополіста як ПАТ «Сумигаз», є кроком до підвищення рівня довіри споживачів», – вважає керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Учасники прес-туру разом із працівниками підприємства відвідали газорозподільну станцію, аби взяти зразки природного газу на його шляху до споживача. Після цього у лабораторії ПАТ «Сумигаз» було відкрито проведено хіміко-лабораторний аналіз цих зразків.

Як пояснили організатори поїздки, причиною такої позапланової перевірки стали звернення споживачів про сумнівну якість газу. Зокрема, до установи надходили скарги щодо зміни кольору газу в конфорках та збільшення часу закипання води на газовій плиті. Проте, як зазначив провідний хімік виробничої лабораторії Сергій Русаков, проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу ПАТ «Сумигаз» не може.

«Коли газ надходить в розподільчу трубу, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною і втручання в її роботу вибухонебезпечне. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%. Тому «розбавляння» природного газу киснем (як помилково вважають деякі споживачі), неможливе, адже це теж може призвести до вибуху», – пояснив він.

З метою підвищення рівня довіри користувачів, Живицький порекомендував ПАТ «Сумигаз» у майбутньому скористатися послугами незалежної лабораторії, яка робитиме об’єктивні дослідження.

6095

6096

6101

Нагадаємо, тільки в січні у Сумах сталося три вибухи, пов’язані зі сферою відповідальності ПАТ “Сумигаз”, – два через витік газу і один через підрив гранати.

Поділитися в соціальних мережах