Вчора
Буймерський старостат відновив роботу після ракетного удару
В Охтирці простерилізують 70 чотирилапих безхатьків
Як живе перша оленяча ферма на Сумщині?ФОТО
Є поранений: протягом дня росіяни здійснили 14 обстрілів Сумської області
Cумська громада попрощалася з двома загиблими захисникамиФОТО
У Лебедині попрощалися із загиблим на війні мером Олександром Бакликовим
На Сумщині два будинки сімейного типу отримали мікроавтобуси від міжнародних партнерів
Благодійники оплатять навчання 52 студентам СНАУ
Операція «Першоцвіт» на Сумщині: складено 22 протоколи
Ексмер Сум і кадровий офіцер Лисенко заявив, що воювати на фронт не поїде
У Роменському мікрорайоні прогрейдерували дороги
У Бурині попрощаються із захисником Сергієм Куштименком
Ворог продовжує «пропаганду страху» серед мешканців Сумщини
У Сумах відкрився Центр допомоги врятованим
Рятувальники Сумщини провели відновлювальні роботи в зруйнованих ворогом оселяхФОТО
Три адмінматеріали: наслідки нічної нетверезої поїздки в СумахФОТО
Нардеп Максим Гузенко: «У Липоводолинській громаді працюватимуть над пропозицією очільника МОЗ щодо створення медичного центру»
Геннадій Демʼяненко: «Закупівля військовим безпілотників та РЕБ у Лебедині фінансовий пріоритет»
У Сумах поліцейські виявили у чоловіка гранату і наркотикиФОТО
Ямпільська громада попрощалася із захисником Олексієм Кірієнком
На Охтирщині чоловік самовільно захопив земельну ділянку
На ювілеї музичної школи в Сумах збирали кошти для ЗСУ
Як мешканці шосткинської багатоповерхівки, сортуючи сміття, заробляють грошіФОТО
Сьогодні будуть застосовані графіки обмеження споживання електроенергії
У Сумах пройде Крафтовий вікенд
На Сумщині планують створювати медичні центри громад
Шосткинська учениця перемогла у двох престижних конкурсах мистецтвФОТО
Пізно ввечері у Глухові шукали “вибухівку” в школах
Сумський студент став майстром спорту з судномодельного спорту
Сумчани взяли медалі чемпіонату України з пауерліфтингу

Мер Лисенко – про пестициди поблизу Сум

Міська влада Сум готова сприяти у вирішенні питання пестицидів колишнього КСП «Тепличне», не зважаючи на те, що ці хімікати не належать до власності територіальної громади міста, переконують у мерії Сум.

Непридатні та заборонені до використання пестициди належали колективному сільськогосподарському підприємству «Тепличне» (НЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО Сумської міської ради, а колективне сільськогосподарське) і тривалий час зберігалися у складі цього підприємства. Під час проведення ліквідаційної процедури КСП «Тепличне», яке ліквідовано як юридичну особу ухвалою господарського суду Сумської області від 24 липня 2003 року по справі № 3625/7/131, склад хімічних добрив на балансі банкрута не обліковувався, в інвентаризаційні описи не включався, будь-яким юридичним чи фізичним особам не продавався і не перепродавався.

Усвідомлюючи соціальну відповідальність перед громадою міста, з метою зменшення екологічного ризику та попередження негативного впливу на здоров’я населення від накопичених і непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, згідно з договором від 16 листопада 2009 року № 52 між державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Сумській області, виконавчим комітетом Сумської міської ради та ТОВ підприємством «Спецзахист», у рамках реалізації Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області до 2015 року, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено перезатарювання вищезазначених пестицидів, що залишилися у складі ліквідованого КСП «Тепличне».

У 2013 році, склад, де тимчасово зберігались перезатарені непридатні та заборонені до використання пестициди, зруйновано невідомими особами, цеглу і плити вивезено у невідомому напрямку, залишено пестициди на земельній ділянці під уламками складу. Виконавчі органи Сумської міської ради неодноразово інформували Державну екологічну інспекцію у Сумській області, департамент екології паливно – енергетичного комплексу (нині – департамент екології та охорони природних ресурсів) Сумської обласної державної адміністрації про ситуацію, що склалась та неможливість здійснення заходів з інвентаризації, перезатарювання, утилізації пестицидів за кошти міського бюджету, у зв’язку з відсутністю обґрунтованих юридичних підстав (земельна ділянка, на якій знаходяться непридатні і заборонені до використання пестициди, має статус державної форми власності та розташована за межами міста Суми, категорія земель – землі сільськогосподарського призначення (рілля), об’єкти нерухомого майна, які б належали до комунальної власності територіальної громади міста Суми на ній відсутні, пестициди власника не мають).

Із 1 січня 2013 року землі державної та комунальної власності розмежовані. Частиною 2 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності, та земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування. Відповідно до пункту 4 статті 122 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування не мають повноважень розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

За даними обліку та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-які об’єкти нерухомого майна комунальної власності на зазначеній земельній ділянці відсутні.

Згідно з положеннями частини 2 статті 9 Закону України «Про відходи», територіальні громади є власниками лише тих безхазяйних відходів, які знаходяться на їх території. Частиною 3 статті 9 Закону України «Про відходи» визначено, що держава є власником відходів, що утворюються на об’єктах державної власності чи знаходяться на території України і не мають власника або власник яких невідомий. У зв’язку з тим, що пестициди не належать до власності територіальної громади міста Суми і розміщені на землях державної власності, вирішення питання щодо подальшого поводження з ними належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади.

У зв’язку з відсутністю порозуміння з департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації у питаннях поводження з забороненими та непридатними до використання пестицидами колишнього КСП «Тепличне», з метою набуття юридичних підстав для здійснення процедур щодо поводження з забороненими і непридатними до використання пестицидами та тарою від них, для попередження загрози здоров’ю населення та навколишньому середовищу, виконавчими органами Сумської міської ради неодноразово пропонувалося Головному управлінню Держгеокадастру в Сумській області передати земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності, на якій розміщені заборонені та непридатні до використання пестициди, у власність територіальної громади міста Суми (листи виконавчого комітету Сумської міської ради від 30 грудня 2016 року № 3369/03.02.02.17, від 30 січня 2018 року № 200/03.02.02-17).

Крім того, виконавчі органи Сумської міської ради пропонували Сумській обласній державній адміністрації передати субвенцію з міського бюджету міста Суми до обласного бюджету Сумської області для забезпечення перезатарення та утилізації непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та тари від них (листи виконавчого комітету Сумської міської ради від 29 вересня 2017 року № 2056/03.02.02-17, від 06 листопада 2017 року № 233/03.02.02-17).

Станом на 9 лютого 2018 року відповідей по суті звернень від Головного управління Держгеокадастру в Сумській області та Сумської обласної державної адміністрації не отримано.

Вилучення, утилізація, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них здійснюється підприємствами – виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та у Порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 року № 354. Відповідно до інформації Міністерства екології та природних ресурсів України підприємства, які б мали ліцензію та можливість утилізовувати небезпечні пестициди, гербіциди та тару від них в Україні відсутні, що фактично стримує розв’язання проблем заборонених і непридатних до використання пестицидів та отрутохімікатів.

Документи

Нагадаємо, сьогодні, 9 лютого, під кабінет мера Сум привезли відходи.

Поділитися в соціальних мережах
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника
ЄС офіційно визнає Україну кандидатом на вступ: проєкт рішення