Які статки “сколотив” Володимир Токар, будучи на посаді голови Сумської облради?
Сумские скалолазы обновили тренировочный стенд
На мосту в Климентовому RGM group почала облаштовувати дорожні під’їздиФОТО
Директор сумського департаменту інфраструктури прокоментував звинувачення у порушенні карантину
У Бурині протестують проти закриття дитячого садочка №3ВІДЕО
Патрульні повернули додому бабусю, яка посеред ночі блукала містомФОТО
Лікарі 5-ї лікарні просять підтримати челендж губернатора «Відремонтуй палату»
В Охтирці землю біля Чикалова озера виділять учасникам бойових дій
Стало відомо, де на Сумщині виявили 3 нові випадки COVID-19
Роман Грищенко відвідав дитячий будинок сімейного типу в СумахФОТО
Олександр Лисенко: Приєднані населені пункти мають розвиватися одночасно з усією Сумською міською ОТГ
В обласному художньому музеї відкрилася виставка «В країні дитинства»
На Сумщині — 173 випадки коронавірусу, 3 — нові
У Сумах проведуть цегла-квест
Вчора
На Сумщине распространитель прессы попал в ДТП. Нужна помощь
Одну з вихлопних труб “Сумихімпрому” відремонтує дніпропетровське підприємство
Як у Сумах запрацювали приміські каси залізничного вокзалу
На Сумщині провели конкурс між родинами, які весело проводять карантинФОТО
На Конотопщині на “гарячому” затримали браконьєраФОТО
Роман Грищенко привітав вихованців центру соціально-психологічної реабілітації з дитячим святомФОТО
У Сумах визначили переможців «сміттєвого» конкурсу
У Шостці присудили 7 років чоловіку, який «виховував» дітей із пістолетом у руках
Сумський піаніст виграв гран-прі конкурсу «Odesa Music Olymp»
У Сумах тестування на коронавірус роблять усім донорам крові
Сумские теннисисты с медалями чемпионата УкраиныФОТО
На Сумщині з Днем захисту дітей привітали маленьких вихованців будинків-інтернатів
Мін’юст відмовив ексмеру Терещенку в задоволенні скарги
Сумчанина судитимуть за спробу створення «Сумської народної республіки»
На Сумщині покарали командира військової частини за службу в нетверезому вигляді
Сумська школа №23 оголосила тендер на закупівлю дитячих путівок

Мерія Сум розглянула питання зниження вартості проїзду

Сумська міськрада розглянула електронну петицію «Знизити вартість проїзду в міському транспорті для школярів», яка зібрала 277 голосів із 250 необхідних.

Наводимо повний текст відповіді:

«Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту» забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, здійснюється за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.

На сьогодні згідно із рішенням Сумської міської ради від 26 липня 2017 року № 2384-МР «Про Порядок надання пільгового проїзду у міському електротранспорті та на автобусних маршрутах загального користування дітям 1-4 класів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах м. Суми, та відшкодування витрат, пов’язаних з наданням таких пільг» (зі змінами) вартість одного пасажироперевезення у міському комунальному авто — та електротранспорті для дітей 1- 4 класів встановлена на рівні 50% повної вартості квитка (комунальний автобус — 1,50 грн., тролейбус — 1,00 грн.) Це рішення передбачає пільговий проїзд учнів протягом всього календарного року та порядок відшкодування цих витрат. За пільгові перевезення учнів перевізник — КП СМР «Електроавтотранс» отримує компенсацію з міського бюджету згідно із звітами про виконані обсяги перевезень. В 2017 році на пільгове перевезення учнів в міському бюджеті передбачені кошти в сумі 18,0 тис. грн.

Слід наголосити, що в місті діє міська програма «Місто Суми – територія добра та милосердя на 2016-2018 роки», затверджена рішенням Сумської міської ради від 24 грудня 2015 року № 148-МР (зі змінами), відповідно до якої здійснюється відшкодування коштів за пільговий проїзд окремих категорій громадян відповідно до чинного законодавства, в тому числі дітей, а саме:

— дітей – інвалідів відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
— дітей з багатодітних сімей відповідно до Закону України «Про охорону дитинства»;
— дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та яким встановлено інвалідність, пов’язану з катастрофою, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Питання зменшення вдвічі вартості проїзду для учнів загальноосвітніх шкіл міста у приватному міському транспорті потребує додаткового залучення значного фінансового ресурсу з бюджету міста. Згідно із ч. 2. ст. 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів, компенсацію відповідно до закону.

На даний час приватні перевізники не отримують відшкодування витрат доходів за пільгові перевезення пасажирів. Незважаючи на таке, згідно із чинними рішеннями виконавчого комітету Сумської міської ради про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування від 18.07.2017 року № 365, № 366, № 367, № 368, № 369, № 369, № 370, № 371, № 372, № 373, № 374 вартість одного пасажироперевезення для учнів 1-4 класів встановлена в розмірі 2,00 гривні, що становить 50% повної вартості проїзду.

Крім того, відповідно до підпункту 2 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 р. №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглянувши звернення КП СМР «Електроавтотранс» та приватних перевізників, які здійснюють перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування, з метою недопущення зупинки роботи міського пасажирського транспорту, у зв’язку з незабезпеченням відшкодування діючими тарифами собівартості послуг через значне зростання цін на паливно-мастильні матеріали та запасні частини, підвищення заробітної плати відділом транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг спільно з перевізниками були підготовлені проекти регуляторних актів — проекти рішень виконавчого комітету Сумської міської ради: «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ТОВ «АТП-1054», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ТОВ «Сумипастранс», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ПП «Согор», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ПП «Компол», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ПП «Запорожець О.В.», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ТОВ «Престиж Лайн», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ФОП Олійник», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ФОП Масюк Т.О.», Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ФОП Олефіренко О.І.», «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ТОВ «СНД-Автотранс», «Про встановлення тарифів на послуги міського електричного транспорту та послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що надаються КП СМР «Електроавтотранс». Дані проекти опубліковані 23.11.2017 р. в Офіційному віснику Сумської міської ради та на офіційному веб-порталі Сумської міської ради.

Питання зниження вартості проїзду в міському транспорті для учнів на маршрутах загального користування буде включено та розглянуто як пропозицію до проектів відповідних регуляторних актів».

 

Увага! На сайті “Сумські дебати” доступний новий сервіс “оголошення”. Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах
В Баффало внедорожник влетел в группу полицейскихВІДЕО
Новая волна коронавируса в Украине — главврач Ляшко дал прогноз
В Украине коронавирусом заразился первый сотрудник Минздрава
Глава Нацполиции Украины Игорь Клименко получил за апрель зарплату в 75 134 гривны
Помер український композитор Мирослав Скорик
Трамп пригрозив направити армію для придушення заворушень
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 і одужань майже зрівнялися
Май 2020 года в Киеве оказался самым холодным месяцем XXI века
Вчора
Зеленский возглавил Нацсовет по антикоррупционной политике и ввел в него Венедиктову, Разумкова и Авакова
В Киеве 50-летний мужчина совратил 13-летнюю девочку и вынудил заниматься проституцией
Детский омбудсмен Кулеба предложил запретить в Украине суррогатное материнство для иностранцев
Елена Зеленская подписала Меморандум с ООН об улучшении качества питания украинских детей
В Украине резко просел спрос на новые автомобили
«Зачем нужно снова втягивать Украину»: Зеленский о разговоре Порошенко и Байдена
Мост Метро в Киеве угрожал взорвать мужчина с муляжом. Против него задействовали более 300 копов
«Полезная программа»: мясо какой птицы выбрать?
Лукашенко накануне выборов предупредил «майданутых», что «майданов в Беларуси не будет»
В Кривом Роге из окна роддома выпала 20-летняя девушка
В Киеве за сутки коронавирусом заразились 58 человек, среди них 22 монахини
«Слуги народа» вызывают Авакова на заседание фракции из-за событий в Броварах и Кагарлыке
У Росії більше 9 тисяч хворих СOVID-19 за добу і багато жертв
На Прикарпатті стався землетрус
Украина возобновит международные авиаперелеты с 15 июня. Список стран
Во время протестов у Белого дома Трампа закрыли в бункере
Министр назвал первые страны, с которыми Украина восстановит авиасообщение
Китайские ученые выяснили, что рыбный рынок в Ухане не был источником коронавируса
Посевной календарь на июнь 2020: График по дням
Под Киевом по вине пьяного водителя без прав погибла 16-летняя девушкаФОТО
Топ-20 редких и лучших фото Мэрилин Монро, у которой сегодня день рожденияФОТО
В Киеве устроили драку со стрельбой агробизнесмены и газовикиВІДЕО